Oznanila: 2. nedelja po božiču - 3. januar 2021

++ Kristina in Teodor Ipavec

+ Zofija Škvarča

+++ Čebokli

Studeno, za verne duše v vicah

Rajmund Penjafortski, duhovnik

za zdravje

+ Karlo Prelaz, Gorenje 9

Severin  Noriški, opat

+ Jože Dolenc in +++ sorodniki

+ Gabrijela Sivec

Hadrijan , opat

+ Jožef Arčon

za žive in rajne v župniji

JEZUSOV KRST

Gregor Niški, škof in c. učit.

++ Janez in Julijana Derenčin

+ Dragica Kolenc

Studeno, +++ Jenček, Strmca 15

za žive in rajne župljane

• Maše z ljudstvom so še naprej dovoljene. V Postojni se lahko maše udeleži do 16 oseb oziroma 16 družin. V Studenem do 7 družin. Na svete maše se je potrebno predhodno prijaviti po telefonu med 14 in 15 uro lahko pošljete tudi sms in prejeli boste odgovor. Med tednom bodo svete maše tudi po spletu ob 18h. Ob nedeljah spodbujamo udeležbo svete maše v cerkvi do zapolnitve dovoljenih mest.
  • V sredo, 6. 1. bomo obhajali praznik Gospodovega razglašenja ali praznik svetih treh kraljev. Maše bodo v Postojni ob 8h, 10h in 18h. V Studenem ob 18h. Na predvečer praznika še tretjič blagoslovimo svoj dom. Na podboje vrat napišimo letnico 20+G+M+B+21.
  • Letos koledovanja, obiska sv. treh kraljev (otrok) od hiše do hiše ne bo. Vabimo pa vas, da si ogledate voščilo kolednikov na spletni strani Misijonskega središča Slovenije, (http://www.missio.si/trikraljevska-akcija-2020-21/) kjer so objavljeni tudi kratki filmi škofa Metoda Piriha in nekaterih slovenskih misijonarjev. Na dnu spletne strani je tudi naslov za nakazilo daru. Hvala vsem, ki s svojimi darovi podpirate naše slovenske misijonarje.

• Verouk poteka na daljavo na domu.
  • Srečanje mladih po zoom bo v petek, 8. 1., ob 19.30.
  • Vse otroke, ki ste v adventni akciji zbirali svoj dar za lačne otroke sveta, prosimo, da prinesete svoj dar k maši v cerkev ali po maši v župnišče ali pa ga sami nakažite na Misijonsko središče Slovenije. TRR je objavljen v župnijskem listu Med nami.
  • Vsem želimo še enkrat, blagoslovljeno in božjega miru polno novo leto. Naj učlovečena Božja beseda, Jezus Kristus, živi v vaših srcih in naj vam osmišlja življenje.