23. nedelja med letom - 6. september 2020

Objavljeno: 6. 09. 2020

OZNANILA ZA ŽUPNIJO POSTOJNA

Ta oznanila v pdf obliki.

angelska nedelja

+ Ernest Stegel

Marijino ime

++ starši Kupčič in za 50 let poroke in za zdravje

v zahvalo svetogorski Mariji za zdravje

Janez Zlatousti, cerk. učitelj

+ Viktor Sojer

ZALOG za duše v vicah

+ Alojz Černač

• TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE bo potekal od 6. do 13. septembra 2020. Geslo tedna in molitvenega dne je Duhovni poklic – zaklad v glinasti posodi (prim. 2 Kor 4,7). Vsak dan bomo pol ure pred mašo molili rožni venec za duhovne poklice. Vabljeni v čim večjem številu. V četrtek bomo imeli molitveno uro za duhovne poklice. Vsi lepo povabljeni.
  • TEDEN VZGOJE V tem tednu bo potekal tudi teden vzgoje na pobudo društva katoliških pedagogov Slovenije (DKPS). Namen molitve in razmišljanj je “Slovenija, moja domovina”.
  • Z VEROUKOM ZAČNEMO V PONEDELJEK, 7. 9., PO URNIKU. Urnik je objavljen na spletni strani župnije Postojna.
  • V torek praznujemo Mali šmaren – Marijino rojstvo. Sveti maši bosta v Postojni ob 8. in 19. uri.
  • Srečanje župnijskega pastoralnega sveta bo v Postojni v sredo, 9. 9., ob 20. uri.
  • Animatorji Stične 2020 imajo srečanje v župnišču v petek, 11. 9., ob 20. uri.
  • Priložnost za spoved veroučencev bo ta teden vsak dan ob 18. uri. Spoved je v prejšnjem tednu opravilo 50 od 148 veroučencev.
  • Vaje otroškega pevskega zbora bodo v petek, 11. 9., ob 17. uri. Vabljeni novi pevci in pevke. Pridi tudi ti.
  • Prihodnjo nedeljo, 13. 9., ob 11.30 bo prejela sveti krst Lana Rendulić.
  • Prihodnjo nedeljo, 13. 9., ob 16. uri bo v Zalogu sveta maša v čast sv. Danijelu.
  • V ponedeljek, 7. 9., bomo nadaljevali z obnovo fasade pročelja in leve strani cerkve in levega zvonika. Več o načrtovani investiciji je zapisano v tiskanih oznanilih. Priporočamo se za vaš dar.
  • Prišli so Vincencijevi koledarji. Dobite jih na mizici za tikovine, svoj dar darujete s priloženo položnico, priporočeni dar je 10€.
  • Vsem želimo še naprej lepo nedeljo in blagoslovljen teden.