ZAPOVEDANI PRAZNIKI

Objavljeno: 5. 05. 2020

Lepo pozdravljeni.
 
Počitnic je konec, ponovno pošiljam katehezo. Gremo naprej po učbeniku, tokrat je tema "Zapovedani prazniki".
Konec tega ali v začetku naslednjega tedna bom otrokom poslala tudi vprašanja za ocenjevanje znanja. Skupaj z oceno, pridobljeno ob polletju, bodo otroci pridobili končno oceno v spričevalu (kot vam je znano iz prejšnjih let, potrebujem oceno iz znanja in iz domačih nalog).
 
Smo že v drugem tednu šmarnic, lepe Marijine ljudske pobožnosti. Mogoče jih letos spremljate prek spleta na naši župnijski spletni strani:  http://zupnija-postojna.rkc.si/index.php/content/display/416  ali pa tudi na: http://sku.rkc.si/2020/04/28/smarnice-za-otroke-2020-najvecji-dar/
 

ZAPOVEDANI PRAZNIKI

  1. V šoli ste se učili o različnih praznikih, ki jih ljudje zelo različno praznujemo. Govorili ste o osebnih, državnih in verskih praznikih. Kakšna je razlika med njimi, oziroma, na kakšen način praznujemo vse te različne praznike? Pomisli…
  2. Tudi naši, krščanski prazniki niso vsi enaki. Niso vsi enako pomembni. Najpomembnejšim rečemo tudi zapovedani prazniki, ker nam je zapovedano, kako naj bi jih praznovali. To so posebni dnevi v letu, ko se želimo spomniti na najbolj pomembne dogodke. Na primer, največji krščanski praznik je velika noč – spominjamo se Jezusovega vstajenja.
  3. Kako naj bi praznovali zapovedane praznike? Na kratko…tako kot nedelje. Pomeni, da gremo k sveti maši in ne opravljamo težkih del. Včasih to ni mogoče (šola, služba), udeležba pri sveti maši pa je obvezna. Če tega ne storimo, se pregrešimo zoper 3. božjo zapoved.
  4. V učbeniku preberi odlomek iz Lukovega evangelija – prilika o veliki večerji (str. 73). Nato reši domačo nalogo v delovnem zvezku na str. 56 in 57 (a).
  5. Nauči se, kateri so zapovedani prazniki. (najdeš jih v učbeniku str. 74)
  6. V delovni zvezek zapiši, kateri je naslednji zapovedan praznik, ki ga bomo praznovali.

Lep pozdrav vsem, posebej otrokom.

Katehistinja Ana