KAJ PRIČAKUJEM OD TEBE?

Objavljeno: 27. 04. 2020

Spoštovani starši, pozdravljeni.

Oglašam se zadnjič pred prvomajskimi počitnicami. Po vsej verjetnosti bomo na ta način izvajali kateheze tudi naprej, do konca maja. Po počitnicah bi se vsebinsko vrnili k našemu učbeniku, do sedaj so bile namreč kateheze vezane na postni in velikonočni čas.
Ker bo, ne glede na situacijo, vseeno potrebno pridobiti ocene za zaključno spričevalo, bi prosila, da vzpodbudite vaše otroke, da med počitnicami uredijo in dopolnijo manjkajoče domače naloge za nazaj. S tem mislim samo na naloge, ki sem jih pošiljala prek e-pošte in ne na tiste v delovnem zvezku.
S tem namenom v prilogi pošiljam dopis otrokom, v katerem ponovno poudarjam, kaj pričakujem, da je narejeno in to naj tudi fotografirajo in mi pošljejo do nedelje, 03. maja.
V maju bodo izvedeli, kako bodo lahko pridobili drugo oceno - iz znanja.

KAJ PRIČAKUJEM OD TEBE?

V karantenskem času si (oz. tvoji starši zate) prek e-pošte prejel pet katehez. Skoraj vse so bile oblikovane tako, da si ob prebiranju oz. poslušanju evangelijskega odlomka in ob mojih smernicah razmišljal, kaj ti hoče Bog povedati. Ker ni bilo neposredno rečeno, mogoče nisi svojih misli tudi zapisal. Zato te sedaj čaka ena sama domača naloga za vseh pet katehez. To nalogo mi moraš poslati (fotografirano, prek e-pošte) do nedelje, 03. maja.

1. Prvi karantenski teden si razmišljal o Jezusu in Samarijanki ob vodnjaku. Če takrat nisi nobene svoje misli tudi zapisal, boš nadoknadil za nazaj. Napiši v dveh/treh povedih, kaj meniš, kako se je tvoje življenje in življenje tvoje družine spremenilo v tem mesecu dni, od kar »ostajamo doma«. Ali je tvoja/vaša »žeja« (želje, hrepenenja) danes kaj drugačna kot takrat?
  2. Drugi teden je bil namenjen razmisleku o duhovni slepoti, ki pomeni življenje brez Jezusa in vere vanj. Če si takrat kaj zapisal, pošlji. Če ne, pa sedaj napiši, kaj te je najbolj nagovorilo ob gledanju posnetka nagovora duhovnika, ki sem ti ga poslala.
  3. Velja kot prej – če ni nič črno na belem, napiši par povedi in obnovi zgodbo o obujenju Lazarja. Če pa ti je risanje bližje …. vesela bom poslane fotografije tvoje umetnine.
  4. Na vrsti je bil veliki teden – velikonočno tridnevje in Velika noč. Zanima me tvoje mnenje o spremljanju svetih maš prek TV oz. spleta. Kaj je prednost in kaj pomanjkljivost? Napiši.
  5. V tem tednu je bila domača naloga dovolj jasno opisana. Če še ni narejena, …!

Takole je bilo:

Domača naloga: zgodbo predstavi v obliki stripa. Strip naj ima vsaj šest prizorov. Rišeš lahko enostavne podobe, vendar ne pozabi v dogajanje vključiti tudi sebe. Svojo umetnino fotografiraj in mi jo pošlji po e-pošti: anaglavac73@gmail.com