Adventne spodbude 2019

Objavljeno: 22. 12. 2019

Adventne spodbude 2019 (ZA VSE 4 TEDNE - pdf, 117 KB).

1. adventna nedelja

4. ADVENTNI TEDEN:

ADVENTNI IZZIV ZA VSE, OTROKE, MLADE IN ODRASLE: Pomisli na bolne in ostarele. V tem tednu sam, s prijateljem ali s starši obišči ostarelega ali bolnega: sorodnika/co ali koga iz mesta/vasi. Mogoče tudi koga v bolnišnici. Lahko pa se napotiš/te tudi v dom ostarelih. Mogoče se vas zbere več, pa komu tudi zapojete. Ali pa se dobite skupaj, izdelate božične voščilnice, poiščete naslove starejših, osamljenih, bolnih in jim pišite. Ali pa specite kaj domačega in jim nesite. Kako bo Jezus v teh ljudeh počaščen in vesel!!! Mogoče pa imaš še kakšno boljšo svojo idejo, uresniči jo!

To dejanje ljubezni napiši na moder listek v obliki drevesnega lista in ga obesi na adventno drevo v cerkvi.

BOŽIČ:

Na bel listek v obliki cveta napiši zahvalo za milosti, ki si jih prejel v tem letu in se zanje zahvaljuješ novorojenemu. Cvet obesi na drevo v cerkvi, da bo zacvetelo. Naj zacveti tudi tvoja duša.