1. adventna nedelja - A - 1. december 2019

Objavljeno: 1. 12. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

1. ADVENTNA NEDELJA  - LETO A

Ta Oznanila v pdf obliki.

1. ADVENTNA NEDELJA

NEDELJA KARITAS

Edmund Campion, muč.

+++ Marija, Franc, Elo in Drago Fajdiga

+ Lucijan in ++ starši Berginc

za župniji

Veliki Otok: za vse verne rajne

+++ Marinšek in Križman

Bibijana (Vivijana), muč.

+ Marija Širca

+++ Komovec in Modrijan

Frančišek Ksaver, duh.

+ Breda Buda

+ Jože Podboj, ++ starši Klemeni in +++ Klemen

dec.

Janez Damaščan, duh., cer. uč.

+++ Švigelj in Jurca

++ Frančiška in Franc Kobal

Saba (Sava), opat

++ starši Zakrajšek

za duhovne poklice

za stanovalce in osebje Talita Kum

Nikolaj (Miklavž), škof

za srečno rojstvo

+ Pavel Dujmovič

dec.

Ambrozij (Ambrož), šk., cer. uč.

+ Marija Šuštaršič

++ Olga in Jože Smrdelj

+ Viktor Magajna

BREZMADEŽNA

2. ADVENTNA NEDELJA

Makarij, muč.

+ Ivo in  +++ Bajc

+++ Škvor in Dujc

za župnijo

v zahvalo in priprošnjo za zdravje družina Marušič

• Danes zaključujemo teden Karitas. Hvala vsem, ki ste darovali današnji dar za potrebne škofijske in župnijske Karitas.
  • Na 1. adventno nedeljo popoldne vabljeni na dobrodelni koncert v OŠ Antona Globočnika, ob 16. uri.
  • Po maši vzemite torbe s Svetogorsko podobo, ki naj roma v adventu po naših domovih. Seznam ulic je v župnijskem listu Med nami.
  • V adventu smo letos vsi in ne samo otroci povabljeni k adventnim izzivom. Predloge za vsak adventni teden smo pripravil na posebnem listu, ki je na omarici za tiskovine poleg oznanil. Vsak teden bomo z uresničenimi izzivi okrasili adventno drevo. Sledite navodilom, ki so na listu.
  • Na omarici za tiskovine si lahko vzamete tudi dekanijski list Zvonovi.
  • Otroci, ki še niste dobili adventnega koledarja ga vzemite po maši.
  • Prihodnjo nedeljo bomo pri maši blagoslovili posejano pšenico.
  • Verouk bo ta teden za vse razrede po urniku. V torek, 3. 12. so k verouku s prvošolčki povabljeni tudi starši.
  • Že od petka, 29. 11., pojemo devetdnevnico v čast Brezmadežni. Lepo vabljeni k devetdnevnici tudi v tem tednu.
  • KATEHETSKI ZBOR ima srečanje v torek, 3. 12., po maši.
  • V sredo, 4. 12. 2019, ob 19. uri bomo imel že prvi adventni večer. Gost večera bo prof. dr. Rafko Valenčič. Vsebina večera bo: Sveti Hieronim, naš rojak in vzornik.
  • SVETI MIKLAVŽ nas bo letos obiskal v četrtek, 5. 12., ob 17. uri v župnijski cerkvi. Povabljeni vsi otroci do vključno 4. razreda verouka. V petek, 6. 12., bo sveti Miklavž obiskal tudi ostarele v domu Talita Kum ob 9. uri in ostarele v domu upokojencev Postojna ob 10.45. Če kdo želi pomagati sv. Miklavžu pri stroških obdarovanja lahko daruje svoj dar v nabiralnik pri sv. Antonu pod korom.
  • BIBLIČNA SKUPINA ima srečanje v četrtek, 5. 12., po maši.
  • Ta teden je PRVI PETEK v mesecu. Dopoldne bomo obiskali bolnike in ostarele, na prvi petek, 6. 11., dopoldne, od 9. ure dalje.
  • ANIMATORJI BIRMANSKIH SKUPIN imajo srečanje v petek, 6. 12., ob 20. uri.
  • BIRMANSKE SKUPINE imajo srečanje v soboto, 7. 12., ob 16. uri.
  • V prvem adventnem tednu krasijo cerkev verniki iz ulic: Volaričeva., Kraška, Štihova, Župančičeva, Kettejeva, ulica IX korpusa, Ulica dolomitskega odreda, Kajuhova, Pretnerjeva in Stjenkova ulica.
  • Škofijska gimnazija Vipava pripravlja dan odprtih vrat v soboto, 7. 12., ob 9. uri.
  • V mesecu decembru bomo med tednom od ponedeljka do petka imeli sveto mašo v župnijski dvorani.
  • Kdor bo v prihodnjih dneh nabiral mah, naj ga nekaj nabere tudi za cerkev. Mah lahko prinesete v župnišče.
  • VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN ADVENT, dajmo v tem milostnem času prednost duhovnim in družinskim vrednotam!