Kristus Kralj - Leto C - 24. november 2019

Objavljeno: 24. 11. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

PRAZNIK KRISTUSA KRALJA VESOLJA

Ta oznanila v pdf obliki.

KRSTUS KRALJ VESOLJSTVA

Andrej Dung-Lac in vietnamski mučenci

++ Pavla in Jože Fajdiga

za župniji

+ Majda Geržina

++ Anton in Jožefa Verbič

nov.

Katarina Aleksandrijska. dev. in muč.

+++ Hladnik

++ Majda in Viktorija Gržina (Nada)

+ Milka Doles, 30. dan

Leonard Portomavriški, red.

+ Albina Čehovin

+++ Elizabeta, Andrej in Marija Mejak

za verne duše

Modest in Virgil, škofa

za zdravje

+ Nada Hrobat

Katarina Laboure, red.

+ p. Andrej Božič in Štefanija Kotnik

+ Andrej Meze in ++ starši

Filomen, muč.

+ Alojz Biščak

+ Andrej Čuk

+ Marijan Frančeškin

Andrej, apostol

Sv. Andrej: za duše v vicah

+ Andrej in Marija Kožman

+ Ivanka Gregelj

dec.

1. ADVENTNA NEDELJA

NEDELJA KARITAS

Edmund Campion, muč.

+++ Marija, Franc, Elo in Drago Fajdiga

+ Lucijan in ++ starši Berginc

za župniji

Veliki Otok: za vse verne rajne

+++ Marinšek in Križman

• Zaključujemo liturgično leto C in začenjamo novo liturgično leto A v katerem bomo premišljevali Matejev evangelij.
  • Verouk bo ta teden za vse razrede po urniku.
  • V ponedeljek začenjamo teden Karitas. Geslo tedna je “Dobro iz vsakega srca.” Ob 18. uri bo sveta maša za člane župnijskih Karitas v dekaniji. Po maši skupno srečanje v župnišču.
  • V sredo vas vabimo k ogledu dobrodelnega koncerta na prvem programu Tv. Slovenija z neposrednim prenosom ob 20. uri.
  • V četrtek od 10. do 13. ure bo dan odprtih vrat v skladišču Karitas v Postojni.
  • V petek začenjamo devetdnevnico v čast Brezmadežni.
  • V petek ob 19. uri bo mladinsko srečanje. Na srečanju bomo pomagali Miklavžu pripraviti darila.
  • V soboto dopoldne, od 9. ure do 13. ure, bo v župnijski dvorani duhovna obnova za člane molitvenih skupin (Serra kluba) v naši škofiji. Ob 12. uri bo sveta maša.
  • V soboto, 30.11., bo ob 15. uri, v primeru lepega vremena, sveta maša tudi v cerkvi sv. Andreja za Velikim Otokom, v primeru dežja pa v cerkvi v Velikem Otoku.
  • V soboto, 30.11., odpade delavnica adventnih vencev v župnišču, ker so voditelji delavnice zadržani zaradi drugih obveznosti. Adventne vence si zato izdelajte doma.
  • Prihodnjo nedeljo bomo pri svetih mašah zbirali darove za potrebe župnijske in škofijske Karitas.
  • S prihodnjo nedeljo se začenja advent. Pri vsem mašah bomo blagoslovili adventne vence, zato jih prinesite k blagoslovu.
  • Prihodnjo nedeljo, 1. 12., ob 15. uri bo sveta maša tudi v Velikem Otoku, na čast sv. Katarini Aleksandrijski, ki je zavetnica vasi in podružnične cerkve.
  • Cerkev čisti in krasi skupina Center 2.
  • V Domu upokojencev Postojna prenavljajo pritličje. Prenovljeni oddelek opremljajo s sodobno opremo prilagojeno osebam z demenco. V ta namen delavci Doma organizirajo dobrodelni koncert, ki bo 1. 12., ob 16. uri v športni dvorani Osnovne šole Antona Globočnika. Z nakupom vstopnice boste pripomogli k uresničitvi njihovega cilja. Vabljeni.
  • Kristus kralj nas vabi v kraljestvo služenja v ljubezni. V tednu Karitas se potrudimo, da bo iz našega srca prihajalo dobro. Vsem želimo blagoslovljen teden.