28. nedelja med letom C - 13. oktober 2019

Objavljeno: 13. 10. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

Ta oznanila v pdf obliki.

Gerlad, vitez

+ Danilo Škvor

++ Silvano in Anton Črnigoj

+++ Bizjak in Filipčič

za zdravje bolnih in ostarelih v župniji

za žive in rajne v obeh župnijah

Kalist I., papež, muč.

+ Viktor Sojer, 30. dan

+++ Stegel

okt.

Terezija Velika (Avilska), devica in c.u.

za otroke, ki potrebujejo Božjo pomoč

++ Kristina in Teodor Ipavec

+ Terezija Leskovec

Jadviga, kneginja, red.

Zagon: + Jožefa Vilhar in +++ Čič

+++ starši Antončič in Lojze Antončič

++ Dušan Nardin in Janez Tomažič

okt.

Ignacij Antiohijski, škof, muč.

v čast Materi Božji za spreobrnjenje

++ Jakov in Marija

Luka, evangelist

++ Tina in Andrej Rebec

++ Katarina in Jože Dolenc in +++ Ćetković

v zahvalo in priprošnjo za otroke

Pavel od Križa, duh.

+ Ana Penko

+++ Štefančič in Rebec

Rozalina, red.

j

+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

++ Ivanka in Simon Koren

za žive in rajne v obeh župnijah

++ Frančiška in Viktor Gorup

• Zahvala vsem, ki vztrajate v molitvi rožnega venca v mesecu oktobru v cerkvi in tudi doma po družinah.
  • V nedeljo, 13. 10., (danes popoldne) bo SREČANJE BOLNIH IN OSTARELIH. Ob 14.30 bo prilika za sveto spoved, ob 15. uri bo sveta maša, pri kateri bomo delili bolniško maziljenje. Za pomoč pri organizaciji prosimo odrasle skavte in člane župnijske Karitas. Zahvala vsem, ki ste ali še boste prispevali kaj sladkega za pogostitev po maši.
  • VEROUK bo ta teden po urniku.
  • Ponovno vabimo v sredo, 16. 10., ob 17. uri, K VPISU IN NA VAJE ZA NOVE STREŽNIKE. Povabljeni veroučenci od 3. razreda naprej. Starši spodbudite svoje otroke. Prejšnji teden se je prijavil samo en sam kandidat.
  • SREČANJE ZA STARŠE BIRMANCEV bo v sredo, 16. 10., ob 20. uri v župnijski dvorani v Postojni.
  • BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 17. 10., po maši.
  • ZAKONSKA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 17. 10., ob 20.30.
  • ŽUPNIJSKA PRIPRAVA STARŠEV NA KRST OTROKA, ki bodo krstili prihodnjo nedeljo, bo v petek, 18. 10., ob 17. uri.
  • SREČANJE SKUPIN KRASILK IN KRASILCEV CERKVE SV. ŠTEFANA bo v petek, 18. 10., po maši.
  • REDNO SREČANJE ZA VSE STREŽNIKE bo v soboto, 19. 10., ob 10. uri.
  • PRVO SREČANJE BIRMANSKIH SKUPIN bo v soboto, 19.10., ob 17. uri v župnijski dvorani. Na prvem srečanju bomo določili birmanske skupine in animatorje. Birmanci prinesejo s seboj na srečanje birmanski učbenik Izbrani.
  • SKRB ZA ŽUPNIJSKO CERKEV V tem tednu skrbijo za cerkve verniki iz Zagona.
  • Prihodnjo nedeljo bo MISIJONSKA NEDELJA. Naš dar bo, pri mašah, namenjen za potrebe slovenskih misijonarjev.
  • Prihodnjo nedeljo bomo ob 10. uri. imeli DRUŽINSKO MAŠO. Ob 11.15 bosta prejela sv. krst, Lana Bašek Poljak in Maks Dolenc. Novokrščencema, staršem in botrom iskreno čestitamo. Čestitamo!
  • V nedeljo, 27. 10., bo DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE. Odhod avtobusa z avtobusne postaje v Postojni bo ob 13. uri. Prijave na romanje zbiramo v župnijski pisarni in po telefonu na 041 379 468  do zasedbe mest. Cena avtobusa je 10€.
  • V cerkvi smo nabavili LCD zaslon za predvajanje pesmic pri maši in 3 nove stolice za duhovnike v prezbiteriju, delo arhitekta Janeza Suhadolca. Vsem dobrotnikom in sponzorjem se iskreno zahvaljujemo.