Oznanila: Sveta Trojica - 16. junij 2019

Gregor Janez Barbarigo, škof

Zalog + Metka Bratoš

+ Pavel Bizjak

+++ Alojz, Stanislava, Alojzij in starši Šantelj in Jože, Edo in starši Srebotnjak

Nazarij, prvi koprski škof

++ Sabina in Herman Fajdiga in sorodniki

za župniji

++ Nada Vičič in Marjana Vidovič

1. V ponedeljek, 17.6., po maši srečanje katehetskega zbora.
  2. V torek, 18.6., ob 17h skupna župnijska priprava staršev za sodelovanje pri obredu krsta prihodnjo nedeljo.
  3. V torek, 18.6., po maši molitvena ura za domovino v sodelovanju 24. ur molitve in posta za domovino.
  4. V četrtek je zapovedan praznik svetega Rešnjega telesa in krvi. (Spada v rang cerkvenih praznikov, kot so božič, Marijino vnebovzetje, Vsi sveti, velika noč) Maše bodo po nedeljskem urniku ob 8h, 10h in 19h. Pri večerni maši bo po prošnji po obhajilu procesija okoli cerkve in blagoslov pri štirih oltarjih. Zato prosimo, da ta dan ne parkirate avtomobilov na dvorišču pred cerkvijo. Prav tako prosimo, da pomoč pri postavitvi treh oltarjev okoli cerkve. Strežniki bodo imeli vaje za procesijo ob 18 uri. Lepo bi bilo, če bi ta dan pritrkovalci pritrkovali. Prvoobhajanke in male deklice pa prosimo, če bodo potresale cvetne lističe po oltarjih. Praznik svetega Rešnjega telesa in krvi izraža našo ljubezen do Kristusa, do svetega obhajila in predvsem do njegovega darovanja za naše grehe. Zato se potrudimo, da pridemo k sveti maši.
  5. 25. junija se bo začel oratorij za otroke. Še ta teden čas za oddajo prijavnice.
  6. 25. junija bo tudi romanje molivcev za duhovne poklice na Kurešček. Še nekaj prostih mest. Prijave zbira g. Antonija Bajc.
  7. Za cerkve v tem tednu skrbijo verniki iz Stare vasi in iz ulic Pod Jelovico in Erazmova.
  8. Objavljamo oklice, da bosta v soboto, 29. 6., ob 17. uri sklenila sveti zakon Miha Lenček iz župnije Trnje in Katarina Rupnik, krščena v Postojni, stanujoča v Rakitniku.
  9. Vsem želim lepo in blagoslovljeno nedeljo in teden, ki je pred nami.