1. postna nedelja C

+ Pietro Poggi
+ Matilda Slejko

mar.

+ Ludovika de Marillac, red.

+ Stanislav Logar
v Talita Kum - po namnu (J)
+++ Jerica, Franc in sorodniki Ulaga

mar.

Hilarij in Tacijan, oglejska muč.

v čast Materi Božji in sv. Antonu
+++ Frančiška, Lovrenc in Jelka Vadnjal

2. postna nedelja
papeška nedelja
Patrik, škof

+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič
+ Pepca Sajovic
za župniji
+ Franc Sajovic

1. VEROUK:  po urniku.
  2. MOLITVENA SKUPINA:  ponedeljek, 11. 3., po maši.
  3. KATEHETI:  torek, 12. 3., po maši.
  4. III. SREČANJE ZA STARŠE PRVOOBHAJANCEV: sreda, 13. 3., ob 19. uri.
  5. PRVI POSTNI VEČER bo v četrtek, 14. 3., ob 19. uri. Namenjen bo predstavitvi knjige Na obalah spomina, ki nam jo bodo predstavili predstavniki Mohorjeve družbe in avtorica knjige gospa Jožica Janežič, ki je po rodu iz Zaloga.
  6. KRIŽEV POT: petek, 15. 3., ob 17.30, pol ure pred mašo, vodijo skavti, nato skavtska maša.
  7. DEKANIJSKO SREČANJE ZA BIRMANCE bo v soboto, 16. 3., od 9. do 13. ure. Srečanje bodo vodili animatorji Mladi za Kristusa. Tema srečanja bo ljubezen v čistosti in veselju do življenja. Povabljeni tudi veroučenci iz letošnjega 8. razreda.
  8. SREČANJE ZA ANIMATORJE ORATORIJA 2019: sobota, 16. 3. 2019, po večerni sveti maši.
  9. KONCERT španskega zbora  Coro Loss  Peques del Leon de Oro bo v nedeljo, 17. 3., ob 17. uri.
  10. KRIŽEV POT: nedelja, 17. 3., ob 18. uri, vodijo člani ŽPS.
  11. SKRB ZA ŽUPNIJSKO CERKEV Pred nedeljo, 17. 3. čistijo in krasijo župnijsko cerkev stanovalci iz vasi Veliki Otok. Iskrena zahvala vsem, ki lepo skrbite za našo župnijsko in podružnične cerkve. Bog povrni.
  12. NOV SEZNAM ZA BLAGOSLOVLJEN OGENJ Vsi, ki želite, da vam strežniki prinesejo blagoslovljen ogenj na veliko soboto, 20. 4., se vpišite na nov seznam, ki je na mizici v krstni kapeli pred spovednim kabinetom. Lahko pa se vpišete tudi preko spletnega obrazca, ki ga najdete na župnijski spletni strani pod župnijska oznanila.
  13. NAŠI RAJNI: + Bruna Vrzel in + Marija Katić. Gospod naj jima da večni mir in pokoj in večna luč naj jima sveti. Hvala vsem, ki ste namesto cvetja in sveč darovali za svete maše in za cerkev.
  14. V PRVEM TEDNU POSTA smo povabljeni, da ozdravimo svoj kisli pogled in vsak dan koga razvedrimo. Bog želi vliti v naša srca svoj nasmeh Ljubezni – podarjajmo ga vsem, ki jih bomo v tem tednu srečali. Nasmeh nič ne stane – pa toliko da. Prvi teden torej prižigajmo luč nasmeha. In še konkretne spodbude:

POSTNI IZZIVI:

Za otroke: Vsakomur, ki ga srečaš, se nasmehni in ga prijazno pozdravi.

Za mlade: Vzemi si čas za svojega brata ali sestro in ga/jo prijazno poslušaj.

Za odrasle: Vzemi si čas za svoje starše in starejše ljudi. Z nasmehom jim pokaži, da jih imaš rad.

Prenesete lahko PDF: tukaj.