Gospodovo razglašenje

+++ Matija, Toni in Tamara Rebec
+ Marijan Fratnik
prošnja k Marji za zdravje
po namenu in za pokojne prednike

Rajmund Penjafortski, duhovnik

+ Franc Dolenc, osmina
+++ Sonja, Aleksander, Peter, Marija in Andrej Mihelj in Marija in Alojz Grzetič
+ Rudolf Bandel
za telesno in duševno zdravje

Sverin Noriški, opat

++ Pavla in Anton Frelih
+++ Ivanka, Franc, Jože Vilhar
+ Branko Prosenak, obletna

Hadrijan, opat

+ Tatjana Spetič (pevci)
za zdravje družinskega debla

jan.

Gregor Niški, škof in cer. učitelj

za duhovne poklice (molitvena)
++ starši Milharčič (Jostovi)

Pavlin Oglejski II. škof

p

Dom upokojencev v dober namen
++ Frančiška in Janez Klemen
++ Ivanka in Štefan Gorup
+ Peter Habič

Tatjana, mučenka

++ Marija in Viktor Škerjanc
++ Rozalija in Franc Dolenc

JEZUSOV KRST
Hilarij, škof in cerk. učitelj

++ Anica in Franc Udovič
+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič
za župnijo
++ Ivana in Gašper Bizjak

1. Zahvala vsem, ki ste darovali pri ofru svoj novoletni dar za potrebe župnije. Bog povrni. Prav tako zahvala vsem veroučencem, ki so v adventu darovali za potrebe lačnih otrok v misijonih. Kdor ni prinesel svojega adventnega hranilnika danes v cerkev, ga lahko v tem tednu prinese k verouku. Nato bomo darove poslali v misijonsko pisarno.
  2. V nedeljo (danes), 6. 1., ob 19. uri bo v župnijski cerkvi sv. Štefana v Postojni koncert Svetih treh kraljev dar, pel bo pevec Juan Vasle, na orglah in klavirju pa ga bo spremljal pianist Tadej Podobnik. Lepo vabljeni.
  3. Od ponedeljka, 7.1., naprej je za vse razrede verouk po urniku. V torek so k verouku prvega razreda povabljeni tudi starši.
  4. V ponedeljek, 7. 1., po maši je srečanje katehetov in katehistinj.
  5. V sredo, 9. 1., ob 19. uri je II. srečanje staršev tretjega razreda v pripravi otrok na prvo sveto spoved in prvo sveto obhajilo. Srečanje bo v župnijski dvorani.
  6. V sredo, 9. 1. bo ob 19. uri. srečanje Nikodemove skupine v župnijski pisarni.
  7. V četrtek, 10. 1. bo po maši srečanje biblične skupine.
  8. V petek, 11. 1. bo ob 10.30 sveta maša v domu upokojencev v Postojni.
  9. V soboto, 12. 1., bo od 10. uri srečanje ministrantov; ogledali si bomo jaslice v Košani in v Zalog, sledi ministrantska pica. Vrnemo se ob 13.15. Ministranti sporočite župniku, kdo gre zraven, da rezerviramo prevoz.
  10.  Prihodnjo nedeljo je praznik Jezusovega krsta, s tem se zaključi božični čas. Doma pospravimo jaslice. V cerkvah so jaslice praviloma do svečnice, 2.2. Ob 11.15 bomo podelili sveti krst Aneju Luliču.
  11. Prihodnjo nedeljo bo ob 15. uri v naši župniji dekanijska božičnica otroških in odraslih pevskih zborov. Priporočamo se za sladko slane dobrote in obložene kruhke za pogostitev nastopajočih. Pecivo in ostale dobrote prinesite v župnišče v soboto ali v nedeljo.
  12. Naročila na verski tisk sprejemamo v župnijski pisarni v tem in prihodnjem tednu.
  13. Na oglasni deski je nov razpored skupin, ki skrbijo za čiščenje in krašenje cerkve. Seznam je objavljen tudi na župnijski spletni strani.
  14. Za konec želimo vsem, da bi kakor sveti trije kralji oznanilo o Božjem učlovečenju širili med ljudi, ki so mu oddaljeni ali pa ga še ne poznajo.