Objavljeno: 18. 10. 2018

+++ starši Antončič

v dober namen

okt.

Ignacij Antiohijski, škof, muč.

+ Zoro Geržina

+ Marija Turk

Luka, evangelist

+ Ana Žitko

+++ Fajdiga in Roberta in +++ Furlan

Pavel od Križa, duhovnik

+ Ana Penko

+++ Dušan Nardin in Angela in Janez Tomažič

++ Marija Mikuletič, Marjan Benčina in +++ Benčina

Rozalina, redovnica

v čast Lurški Mariji za družino T. za zdravje in srečo

+ Marija Rebec

+ Margareta Ferjančič

Misijonska nedelja

+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

++ Vladimir in Nejc Bizjak

za župniji

za zdravje

• Še naprej spodbujamo molitev rožnega venca po družinah v mesecu oktobru.
  • V ponedeljek bomo praznovali MEDNARODNI DAN OTROK, KI SO UMRLI MED NOSEČNOSTJO ALI KMALU PO ROJSTVU.  V spomni nanje bo v ponedeljek, 15. 10., ob 17. uri v Parku zvezdica na mestnem pokopališču kratka komemoracija za umrle otroke in za vse njihove žalujoče ter spust balonov.
  • V torek bo sveta maša tudi v Zalogu ob 17. uri. V ponedeljek in soboto pa bosta sveti maši tudi zjutraj ob 7. uri.
  • VEROUK bo v tem tednu za vse razrede po urniku.
  • SREČANJE MOLITVENE SKUPINE  bo v ponedeljek, 15. 10., ob 18. 45.
  • SREČANJE ANINIH in J. P. II. ZAKONCEV bo v četrtek, 18. 10., ob 20.30.
  • SREČANJE MLADINSKE SKUPINE v Postojni bo v petek, 19. 10., ob 20. uri.
  • Prihodnja nedelja je misijonska nedeljA, 21. 10.. Priporočamo se za dar za misijone.
  • Ob deseti uri bomo imeli družnisko sveto mašo.  Pri maši bodo sodelovali lanski birmanci in birmanke.
  • Prihodnjo nedeljo, 21. 10., bomo praznovali misijonsko nedeljo. Dar pri mašah bo namenjen našim slovenskim misijonarjem.
  • Zahvaljujemo se skupini, ki je ta teden krasila in čistila cerkev. Na oglasni deski smo popravili nekaj datumov skupin, ki so bili napačni. Naslednji teden so za čiščenje in krašenje cerkev naprošeni verniki iz okrožja, ki ga sestavljajo Kolodvorska cesta, Na Lokvi, Notranjska ulica, Pot na Poljane, Kalistrova in Cankarjeva, Ulica Vilka Kledeta, Pod Ostrim vrhom, Čukovca, Ljubljanska cesta, Javorniška pot.
  • Zahvaljujemo se tudi g. Viliju Sobanu in Miru Kranjcu, ki sta popravila od vlage privzdignjene ploščice pod korom v tem tednu. Bog povrni obema za njuno skrb in delo.
  • Prihodnjo soboto, 20. 10., bomo ponovno poizkusili izvesti romanje po podružnicah. Romanje bomo začeli ob 9. uri v župnijski cerkvi z molitvijo, nato bomo obiskali podružnice v Stari vasi, Zalogu, Malem Otoku, Zagonu, Risovcu - Sv. Andrej in Velikem Otoku. V primeru, nesigurnega vremena bomo na spletni strani župnije objavili ali romanje bo ali ne  bo.
  • Vsem želimo veliko Božjega blagoslova.