Objavljeno: 19. 03. 2018

OZNANILA NA 5. POSTNO NEDELJO

POSTOJNA

• V prihajajočem tednu so nekateri mašni nameni spremenjeni in sicer: v  torek bo maša tudi za ++ Ivana Antoloviča in Jožico Tratnik, v sredo za: ++ Ivana in Barbaro Benčan, v četrtek za + Marjana Benčina, v petek: za + Zofijo Bizjak, in v soboto: za +++ iz družine Janeza Šibenika.
  • V nedeljo, 18. 3. (jutri/danes) zaradi napovedi slabega vremena ne bo križevega pota na Sovič ampak ob 17.30 v cerkvi.
  • Ta teden ste vabljeni k poslušanju radijskega misijona na radiu Ognjišče.
  • V ponedeljek, 19. 3. je praznik sv. Jožefa. Pri maši bo blagoslov očetov. Začenja se tudi teden družine. Ob izhodu iz cerkve vzemite zakonci zgibanko »Najin zakon – Božja mojstrovina«. V zgibanki je program za duhovno obogatitev zakonskega odnosa v tednu družine.
  • V torek, 20. 3. po maši bo delavnica molitve in življenja
  • V sredo, 21. 3., ob 17.15 bo srečanje Slomškovih zakoncev.
  • V četrtek, 22. 3. bo pol ure pred mašo izpostavljeno Najsvetejše in molitev rožnega venca za duhovne poklice.
  • V četrtek, 22. 3. ob 19. uri III. srečanje s starši birmancev
  • V četrtek, 22. 3. ob 20.30 bo srečanje zakoncev Martin.
  • V petek, 23. 3., ob 18. uri bodo molili križev pot veroučenci 7. razreda, prihodnjo nedeljo ob 17. 30 pa veroučenci 9. razreda.
  • V petek, 23. 3. bo po maši v župnijski dvorani predvajan film KRISTUSOVO TRPLJENJE – PASSION. Po filmu srečanje mladinske skupine s kaplanom Markom Rijavcem.
  • V soboto, 24. 3. so za čiščenje veroučnih prostorov naprošeni starši 4. razreda.
  • V soboto, 24. 3. ob 16h – 18h delavnica krašenja oljčnih vejic in izdelovanja butaric. Vse potrebno prinesite s seboj.
  • Pred župniščem ali v hodniku veroučilnice lahko po maši dobite oljčne vejice. Dar za oljčne vejice pa oddate v nabiralnik v cerkvi pri kipu sv. Antona Padovanskega pri kropilniku.
  • Verouk bo ta teden po urniku. Pri verouku naj se učenci od 4. razreda dalje pripravijo na zakrament svete spovedi.
  • Urnik spovedovanja za otroke in odrasle je objavljen v župnijskem glasilu Med nami in na oglasni deski ob izhodu iz cerkve.
  • Zadaj ob izhodu iz cerkve lahko vzamete listič za pripravo na spoved z izpraševanjem vesti.
  • Prihodnjo soboto, 24. 3. bomo zvečer praznovali praznik Gospodovega oznanjenja. Pri maši bomo podeli blagoslov vsem materam.
  • Prihodnjo nedeljo je CVETNA NEDELJA. Prva maša bo izjemoma ob 8.30. Upoštevajte tudi, da bomo v nedeljo premaknili uro na poletni čas. Med eno in drugo mašo bo blagoslov oljčnih vejic in butaric in procesija. To bo ob 9.30. Tako, da k drugi maši pridemo pol ure prej.
  • Vsem želimo blagoslovljen četrti postni teden.

5. POSTNA TIHA NEDELJA

Ciril Jeruzalemski, škof