TRETJA VELIKONOČNA NEDELJA, 14. april 2024

Studeno ††† Rudolf in Jenček, Strmca 3

† Danica Nagode

Leon IX., papež

Talita Kum za oskrbovance in uslužbence

Studeno † Ivana Bajc, 8. dan

† Slavko Jelić

Teotim (Teo), misijonar, škof

† Cecilija Škerjanc

† Marijan Ivančič

4. VELIKONOČNA NEDELJA

NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

Anzelm, škof in c. u.

v zahvalo za 70 let življenja

v zahvalo za 60 let življenja

Studeno †† starši Žele in ††† Rok

† Marija Žura

• TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE. Od danes do sobote bo potekal teden molitve za duhovne poklice. Geslo tedna je: »Prosite Gospoda žetve«. V tem tednu smo še posebej povabljeni, da prihajamo k sveti maši in da molimo za svoje duhovnike in nove duhovne poklice. Če nam to ne znese, pa zmolimo v krogu družine vsaj eno desetko rožnega venca za nove duhovne poklice in molitev, ki je objavljena v tiskanih oznanilih in na župnijski spletni strani.
  • VEROUK bo ta teden po urniku za vse razrede.
  • GOD BERNARKE LURŠKE V torek, 16. 4., goduje Bernarda Lurška, devica. Mnogi se še spominjamo romanja v Lurd. Priporočimo se tej svetnici pri posredovanju za zdravje pri Lurški materi Božji.
  • SEMINAR ZA IZLITJE SVETEGA DUHA V četrtek, 18. 4., vabljeni na drugo srečanje seminarja za izlitje Svetega Duha. Seminar bo v župnijski dvorani. Prosimo Duha, ki nam ga daje Bog in sodelujmo z njim. Izročimo mu svoje življenje, misli, čas in talente.
  • MAŠA V TALITI KUM bo v petek, 19. 4., ob 11h, v domu upokojencev na Kremenci pa bo maša 26. 4. ob 10.30.
  • POGREBNE MAŠE – OSMINE. V sredo bomo maševali za + Rado Bandelj, v petek v Studeno za + Ivano Bajc in prihodnji ponedeljek, 22. 4. za + Marjana Geržino. Molimo za naše rajne in za žalujoče. Hvala vsem, ki darujete dar za maše namesto cvetja.
  • BIRMANSKI IZPIT bo za birmance/ke v soboto, 20. 4. Pogoj za izpit so oddane dogovorjene naloge.
  • SVETA MAŠA IN ADORACIJA VSTALEGA KRISTUSA bo v soboto, 20. 4., ob 19h v Postojni. Sodeloval bo družinski zbor Marije Snežne iz župnije Studeno. Ob prepevanju slavilnih pesmi in premišljevanju odlomkov iz zadnje knjige prof. dr. Cirila Sorča »Bog v iskanju človeka« bomo slavili Vstalega. Slavljenje bo tudi zahvala Bogu za dar življenja in dela prof. dr. Cirila Sorča. Zato vsi vabljeni.
  • ANKETA - MISIJON 2025 Še ta teden je čas za oddajo ankete v pripravi Misijona 2025.
  • ROMANJE V OGLEJ, NA BARBANO IN V KOPER STOLNICO, 27. 4. Odhod avtobusa ob 7.30 iz avtobusne postaje v Postojni. Avtobus je poln.