Oznanila: CVETNA NEDELJA, 24. marec 2024

Studeno Obredi velikega petka

Velika sobota

† Maja Žnidaršič

Studeno za žive in rajne obeh župnij

VELIKA NOČ

Dan Gospodovega vstajenja

Aleluja!

†† Nejc in Vladimir Bizjak

† Žan Nadoh in ††† Milharčič

Studeno † Janez Hostnik in ††† Hostnik

† Marjan Piškur

VELIKI TEDEN IN SVETO TRIDNEVJE V tem tednu si vzemimo čas, da bomo ob Jezusu v najpomembnejših dogodkih našega odrešenja, ki jih je Bog storil po svojem ljubljenem sinu. Krizmena maša na veliki četrtek bo letos v Novi Gorici ob 10h. Vabljeni zlasti k obredom svetega tridnjevja na veliki četrtek, ob 19h k maši ob spominu zadnje večerje, na veliki petek, ob 19h k obredom češčenja sv. križa, v soboto, ob 20h k vigiliji, ter v nedeljo k vstajenjski sveti maši. Vstajenjska maša s procesijo bo ob 6h, ostale maše ob 8h, 10h in 19h. V nedeljo premaknemo uro na poletni čas. V Studenem bodo obredi svetega tridnevja ob istih urah kot v Postojni, na veliko noč bo slovesna maša ob 10h. Ofer za potrebe obeh župnij bo na veliko noč pri vseh mašah.

Na veliki petek, 29. 3., ob 14.30 bo križev pot v cerkvi v Postojni. Veliki petek je tudi dan strogega posta. Ta dan darujemo svoj dar za potrebe Svete dežele in Božjega groba.

• Vaja za apostole bo v četrtek, 28. 3., ob 18.30.
  • Naznanili poldneva z ragljami in klopotci bosta v petek in v soboto, ob 12h, pred cerkvijo.
  • Vaji za ministrante bosta v petek, 29. 3., ob 15.15h, po križevem potu in v soboto, 30. 3., ob 11h. V Studenem bodo vaje po ure pred mašo.
  • Blagoslov ognja bo v obeh župnijah v soboto, 30. 3., ob 7. uri. Če bi še kdo na novo želel, da mu kdo prenese ogenj na to sporoči s sporočilom na telefon 041 379 468 in navede svoj naslov in besedo OGENJ.
  • Blagoslov jedil bo na veliko soboto, 30. 3. po razporedu, kot je objavljen v tiskanih oznanilih in na župnijski spletni strani. Dar ob blagoslovu je namenjen duhovnikoma. Vabljeni tudi k molitvi ob Božjem grobu. V petek, po obredih, začnemo devetdnevnico Božjega usmiljenja, ostale dni pa jo bomo molili pol ure pred sveto mašo.
  • dobite v mali veroučilnici v župnišču v Postojni od srede, 27. 3., do petka, 29. 3., pol ure pred in po maši. Darovi za oblate so namenjeni Centru karitas Postojna za družine in posameznike, ki so v stiski in pomanjkanju.

PRILOŽNOST ZA SPOVED BO ŠE v nedeljo, 24. 3., ob 17h, v ponedeljek, 25. 3. in v torek, 26. 3., dopoldne od 9h-11h in popoldne od 17h do 18h, ter v sredo, 27. 3., ob 17h in po maši. V Studenem bo spoved v nedeljo, 24. 3., ob 16.30.

SPOVED IN OBHAJILO BOLNIKOV NA DOMU bo v obeh župnijah v sredo, 27. 3., od 9h dalje.

ANKETA - MISIJON 2025 V imenu ŽPS Postojna in Studeno vas prosimo, da izpolnite anketo v pripravi Misijona 2025. Izpolnite jo lahko po telefonu ali preko računalnika. V tiskani obliki pa jo dobite na mizici za tiskovine ob izhodu iz cerkve. Izpolnjeno vrnite do prihodnje nedelje.