Oznanila: PETA POSTNA NEDELJA, 17. marec 2024

Papeška nedelja

††† Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

† Franc Sajovic

Studeno za žive in rajne obeh župnij

†† Igor in Avguštin Kobal

mar.

Ciril Jeruzalemski, škof in c.u.

†† Franc in Marija Šemrov in † Irena Furlan

† Boris Zalar

Jožef, Jezusov rednik

v čast in zahvalo sv. Jožefu

za ozdravitev notranjih ran v priprošnjo sv. Jožefu

Martin iz Brage, škof

†† Marija in Egon Gerželj

† Sandi Londero

† Marija Šušteršič, (ob 100-letnici rojstva)

Serapion, škof in mučenec

† Janez Mulec

† Anton Tomšič

Belsko † Gabrijela Marušič, 30. dan

† Lea, spokornica

Dom upokojencev Postojna po namenu

Talita Kum †† Ante Čonda in Marjana Dužnik

††† Žmak in Uhelj

Gospodovo oznanjenje

† Tomaž Kalčič in za zdravje

v dober namen, Zalog 18

Studeno za blagoslov vseh mater, očetov in otrok

CVETNA NEDELJA

Katarina Švedska, redovnica

† Franc Vadnov

Studeno †† Jakob in Ana Milavec, Studeno 12

†† Riharda Širca

PAPEŠKA NEDELJA Danes je tudi papeška nedelja. Z zahvalno pesmijo se bomo po oznanilih zahvalili Bogu za papeža Frančiška, ki že 11 let vodi rimsko in vesoljno Cerkev. Naj mu Bog naklanja še naprej potrebnih moči, zdravja in navdihov Svetega Duha.

MAŠE bodo od ponedeljka dalje v cerkvi. Pri mašah sodelujejo družine prvoobhajancev in 2. razreda. V ponedeljek, 18. 3., ob 16h bo pogreb Zvoneta Tislja iz Ul. Franca Smeduja 4. V torek je praznik sv. Jožefa, maši ob 10h in 18h. V petek, 22. 3. bo maša ob 10.30 v Domu upokojencev Postojna in ob 11h tudi v Talita Kum. V soboto, 23. 3. je praznik Gospodovega oznanjenja, ki ga sicer praznujemo 25.3. Tudi materinski dan, ker je Marija izvedela od angela Gabrijela, da je spočela in postala mati.

VEROUK bo po urniku za 1-3 razred, ostali razredi bodo imeli v času verouka postno spoved. Veroučenci 2. razreda v Studenem ta teden nimajo verouka. V času čakanja na spoved naj veroučenci molijo križev pot v cerkvi. Na spoved se veroučenci z izpraševanjem vesti pripravite že doma. Dobra spoved je glavno dejanje postnega spreobrnjenja.

URNIK SPOVEDI ODRASLIH je objavljen v župnijskem listu, na spletu in na plakatu. Začnemo že to nedeljo, 17. 3., ob 17h. In v tem tednu od srede, 20. 3., dalje dopoldne od 9-11h in zvečer od četrtka, 21. 3., dalje, od 17h do maše.

Prihodnjo nedeljo je CVETNA NEDELJA. Prva maša bo ob 8.30, nato ob 9.30 blagoslov oljčnih vejic in skupna procesija okoli cerkve, sledi naslednja maša ob 10h. Pasijon berejo na cvetno nedeljo pri jutranji maši bralci Božje besede, ob 10h pevci in ob 18h mladi. Letos beremo pasijon po Marku (B), potrebujemo kronista ali kronistko in pet moških in eno žensko bralko. Dar za oljčne vejice darujete v nabiralnik pri svetem Antonu. Darovi so namenjeni v pomoč Istrskim župnijam. Oljčne vejice si lahko vzamete v vetrolovu pod korom. V Studenem so oljčne vejice v avli pred vhodom v cerkev.

Delavnica za krašenje oljčnih vejic in butaric bo v soboto, 23. 3., ob 9.30. Vejice, butarice in vse potrebo za krašenje prinesite s seboj.

KRIŽEV POT v petek, 22. 3., ob 18h vodijo može in fantje, na cvetno nedeljo, 24. 3., ob 17.30 župnik in še kdo.

ZAHVALJUJEMO se vsem, ki ste v tem tednu temeljito očistili tla, podove in klopi. (Družini Grže za strojno čiščenje tal in podov, 1. in 2. skupini, Tonetu Ipavcu in še ostalim, ki ste pomagali. Bog povrni.