ČETRTA POSTNA NEDELJA, 10. marec 2024

Papeška nedelja

††† Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

† Franc Sajovic

Studeno za žive in rajne obeh župnij

†† Igor in Avguštin Kobal

MAŠE bodo od ponedeljka do četrtka v župnijski kapeli, čez vikend pa v cerkvi. Pri mašah sodeluje družine prvoobhajancev. V petek  maša ob 11h tudi v Talita Kum. V soboto, 16. 3., ob 18h bo osmina za pokojnega Janeza Bombača iz Vojkove ulice 21.

ČIŠČENJE PODA IN KLOPI v ponedeljek, 11. 3., ob 8h bomo v Postojni premaknili vse klopi v cerkvi in oribali pod ter ga premazali in zaščitili. Za premikanje klopi potrebujemo može, vsaj 3 ali 4. Gre za eno uro dela. Lepo prosimo za pomoč. Zahvaljujemo se Renatu Obradoviču, da je pregledal streho in popravil strešnike, pa tudi vsem, ki ste izrazili pripravljenost za pomoč. Bog povrni.

VEROUK bo po urniku za vse razrede.

KRIŽEV POT Zaradi dežja v nedeljo, 10. 3., križev pot na Sovič in križev pot iz Belskega do Studenega odpadeta. Križev pot v Postojni bo ob 17.30 v cerkvi. V petek, v začetku maše, vodijo križev pot veroučenci 8. razred, v nedeljo ob 17.30 pa bralci Božje besede. V Studenem vodijo križev pot v nedeljo, 17.3., pred mašo fantje in očetje.

ZAKONSKA SKUPINA bo imela srečanje v soboto, 16. 3., ob 16h v mali učilnici.

ROMANJE V MEDŽUGORJE bo od peteka, 3. 5. do nedelje, 5. 5. Informacije in prijave Viktorija Kukanja, GSM 031 233 151

MISEL: Imejte radi svoje življenje, ker je edino, ki ga imate. (Peter Pučnik, duhovnik). Trije so temelji duhovnega življenja: molitev, post in usmiljenje. Kar molitev prosi, doseže post, prejme usmiljenje. Nihče naj jih ne skuša razmikati enega od drugega, ker ne prenesejo ločitve. Kdor ima le en temelj, nima pa vseh treh skupaj, nima ničesar. Zato kdor moli, naj se posti; kdor se posti, pa naj bo usmiljen. (Peter Krizolog, škof)