ŠESTA NEDELJA MED LETOM, 11. februar 2024

Objavljeno: 10. 02. 2024

Lurška Mati božja,
svetovni dan bolnikov

v zahvalo za življenje in Marijino varstvo

† Fanči Berglez

Studeno za žive in rajne obeh župnij

††† Irena Čeh, Ivan Vodopivec, msgr. Jože Trošt in Avgust Ipavec.
v zahvalo in priprošnjo Lurški Materi Božji

Humbelina, redovnica

† Janko Sever in ††† Sever

† Bogdan Koblar

Jordan Saški, redovnik

†† Justina in Franc Podboj

Studeno † Miroslav Milavec, Studeno 24a

†† Pepelnica,
dan strogega posta

po namenu

† Emilija Žulič

Studeno †† Marija in Anton Širca

Klavdij, redovnik

† Aleksander Mundjar

† Emil Žagar, Log 7

† Julijana, mučenka
zdržek od mesnih jedi

Talita Kum za stanovalce in uslužbence doma

† Andrej Turk

Sedem ustanoviteljev reda servitov

† Marija Žura in †† starši Kobal

† Viktor Česnik, 30. dan

1. POSTNA NEDELJA

Frančišek Regis Clet, duh. in muč.

††† Katarina Ipavec, Frančiška in Maks Gorup

†† Emilija in Štefan Fajdiga

Studeno v čast Lurški Materi Božji za zdravje, Gorenje 1a

• V ponedeljek, torek in četrtek bodo maše v župnišču, ostale dneve v cerkvi.
  • bo ta teden za vse razrede po urniku. Verouka ne bo na pustni torek. Verouk odpade tudi v ponedeljek, 12. 2. sedmemu razredu zaradi pogreba. Osmi razred pa bo začel z veroukom ob 16.15.
  • ADORACIJA PRED NAJSVETEJŠIM bo v četrtek, pol ure pred sveto mašo. Molili bomo večernice.
  • PEPELNICA bo v sredo, 14. 2. Maši v Postojni bosta ob 10h in 18h. V Studenem ob 18h. Pepelnica je za kristjane dan strogega in začetek postnega časa, ko ne jemo mesa in se postimo tudi v hrani in pijači. Ob petkih v postu pa imamo kristjani tudi zdržek od mesa in mesnih jedi. Vzgajajmo k postu in zdržku tudi mladi rod, da ne bomo v spotiko. Namen posta ni prvenstveno v odpovedi določeni hrani in pijači, ampak v duhovnem obvladovanju telesa in apetitov v slavo Božjo, kot nas vabi apostol Pavel v pismu Korinčanom.
  • KRŽEV POT bomo molili v Postojni vsak petek na začetku maše, ob 18h in vsako nedeljo pol ure pred sveto mašo, ob 17.30.  V petek, 16. 2., ob 18h molijo člani ŽPS, v nedeljo, 18. 2., ob 17.30 študenti in dijaki.
  • INFORMATIVNA DNEVA NA ŠKOFIJSKI GIMNAZIJI VIPAVA bosta v petek, 16. in v soboto, 17. februarja. Več informacij na sgv.si.
  • NAŠI RAJNI V ponedeljek, 12. 2., ob 15.30 bo pogreb + Stojana Marinčiča, v sredo, 14. 2., ob 15h bo pogreb + Simona Premrla. Spomnimo se ju v naših molitvah.
  • V Studenem bomo molili križev pot pred začetkom maše. V nedeljo 18. 2. vodijo križev pot veroučenci višjih razredov. V nedeljo, 25. 2. pa članice župnijske karitas.
  • SREČANJE ŽGS STUDENO bo v torek, 12. 2., ob 18.45, po maši v župnišču v Studenem.
  • SREČANJE ŽPS STUDENO bo v četrtek, 15. 2., ob 19h v župnišču v Studenem.
  • Ob svetovnem dnevu bolnikov ste povabljeni, da na spletni strani župnije preberete tudi poslanico svetega očeta Frančiška ob 32. svetovnem dnevu bolnikov in pismo bolnikom ob 32. svetovnem dnevu bolnikov. Pomagajmo drug drugemu, da bodo naši bolni bratje in sestre pravočasno prejeli zakrament bolniškega maziljenja.