PETA NEDELJA MED LETOM, 4. februar 2024

†† Ana in Slavko Štefin

† Jela Stjepanović in oče in bratje Stjepanović

feb.

Pavel Miki, duh. - japonski muč.

† Ivan Baša

†† Frančiška in Alojz Čeč in ††† Klemen

Nivard, redovnik

†† Stanislav in Igor Gerželj

Studeno † Aleš Jenček, Strmca 3

feb.

Hieronim Emiliani, red. ust.

Prešernov dan - d.p.

† Kata Grgić, 30. dan

Studeno † Gabrijela Magajna, Strmca 24

Apolonija, devica in mučenka

Talita Kum po namenu Nardin

† Andrej Turk, 30. dan

†† Vida in Edvin Buda

Sholastkia, devica in redovnica

† Maja Žnidaršič

††† Obid in Požar

Lurška Mati božja,
svetovni dan bolnikov

v zahvalo za življenje in Marijino varstvo

† Fanči Berglez

Studeno za žive in rajne obeh župnij

v zahvalo in priprošnjo Lurški Materi Božji

• Od ponedeljka do petka bodo maše v župnišču, v soboto in nedeljo pa v cerkvi.
  • bo ta teden za vse razrede po urniku. Razen v četrtek, 8. 2., ko je Prešernov dan in državni praznik.
  • BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v ponedeljek, 5. 2., po sveti maši v župnišču.
  • ADORACIJA PRED NAJSVETEJŠIM bo v četrtek, pol ure pred sveto mašo. Molili bomo rožni venec za duhovne poklice.
  • DUHOVNA OBNOVA ZA CERKVENE PEVCE POSTOJNSKE DEKANIJE bo v nedeljo, 11. 2. 2024 ob 15h v župnijski dvorani v Postojni. Pevsko vajo bo vodila priznana slovenska glasbenica Damjana Božič Močnik. Ob 18h bo združeni pevski zbor pel pri sveti maši, ki jo bomo darovali za pokojne organiste in zborovodje naše dekanije. Vabljeni.
  • KATEHETSKI SIMPOZIJ bo potekal po ZOOMU od ponedeljka, 5. 2. do srede, 7. 2. V soboto, 10. 2., od 8.45 do 14h pa bo potekalo škofijsko srečanje katehetov in katehistinje na Mirnskem gradu. Kateheti in katehistinje vabljeni.
  • PRIPRAVA STARŠEV NA KRST OTROKA, v soboto, 10. 2., ob 16h bo v župnijski dvorani drugo srečanje.
  • S SVEČNICO SMO ZAKLJUČILI BOŽIČNI ČAS. Pospravili smo jaslice. Še enkrat bi se rad zahvalil za postavitev jaslic v župnijski cerkvi v Postojni. Hvala ekipi Bole (Bernardu, Jožetu in Danilu), v Studenem ekipi iz Strmce in v Zalogu Antonu Ipavcu. Pohvala in zahvala tudi Leopoldu Nagodetu, da oznanja Gospodovo rojstvo s svojimi mehaničnimi jaslicami na domu. Hvala in zahvala tudi vsem, ki za praznike, pa tudi skozi vse leto lepo skrbite za urejenost naših cerkva. Hvala tudi vsem pevcem in pevkam, zborovodjem in organistom. V sodelovanju je moč.  Hvala vsem za vaš trud. Naj vam Bog povrne z večnimi darovi.