DRUGA NEDELJA MED LETOM, 14. januar 2024

Odon (Oton), prior

† Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

†† Alojz in Ivanka Lozar

Studeno za žive in rajne obeh župnij

††† Klemenc

Absalom, koprski škof

† Marija Čuk, 8. dan

†† Veronika in Stanislav Verbič

za zdravje in dober namen

Honorat, škof

v zahvalo in priprošnjo Devici Mariji

† Katarina Ipavec

Anton, puščavnik, opat

† Kata Grgić, 8. dan

† Ivan Peternelj, 30. dan

†† starša Kozina

Marjeta Ogrska, kneginja

††† Marija, Andrej in Boris Kobal

Studeno † Filip Trampuš, 2. obletna

Makarij Aleksandrijski, opat

Talita Kum za duše v vicah

† Andrej Turk, 8. dan

† Ivan Maver, ††† Sanabor in † Jakob Blažek

Fabijan, papež, mučenec

za dušno in telesno zdravje

NEDELJA BOŽJE BESEDE

Agnes (Neža, Janja),
devica in muč.

††† Ivana, Antonija in Marjan Kranjc

Studeno † Ciril Sorč, duhovnik

† Slavka Bajc, 30. dan

• DRUGA NEDELJA V LETU JE NEDELJA VERSKEGA TISKA Mogoče je prav, da se vprašamo, kaj beremo in kaj gledamo? Ali je na našem menuju izobraževanja tudi kaj verskega tiska in kaj dobrih knjig za dušo? Koliko časa v tednu posvetimo branju in premišljevanju Božje besede? Ob tej priložnosti vas vabimo, da se nam pridružite na srečanjih biblične skupine, ki so prvi in tretji ponedeljek v mesecu. Vabljeni.
  • MED TEDNOM bodo maše v župnišču, v soboto in nedeljo pa v cerkvi. V torek bo sveta maša tudi zjutraj ob 8h. V petek bo maša ob 11h tudi v domu Talita Kum.
  • VEROUK bo ta teden za vse razrede po urniku.
  • V četrtek, 18. 1. bomo začeli TEDEN MOLITVE ZA EDINOST KRISTJANOV, ki ga bomo zaključili v četrtek, 25. 1., na praznik Spreobrnitve apostola Pavla. Glavna misel letošnjega tedna molitve za edinost je: »Ljubi Gospoda, svojega Boga ..., in svojega bližnjega kakor samega sebe« (Lk 10,25-37). Povabljeni smo k molitvi za edinost med nami in z vsemi kristjani.
  • BIBLIČNA SKUPINA ima srečanje v ponedeljek, 15. 1., ob 18.45. Vabimo tudi nove člane in članice.
  • ADORACIJA PRED NAJSVETEJŠIM bo v četrtek, pol ure pred sveto mašo. Skupaj bomo molili večernice.
  • SREČANJE SEJE TAJNIŠTVA ŽPS POSTOJNA bo v četrtek, 18. 1., ob 19h. Srečanje ŽPS pa bo v četrtek, 25. 1., ob 19.30.
  • MIDVA V BOŽJEM NAČRTU – PRIPRAVA NA ZAKON 2024 bo potekala v dveh vikendih: 19. - 21. 1.,  in 26. - 28. 1., ob 16. uri. Kdor se še ni prijavil naj to stori še ta teden.