Oznanila: NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA, 7. januar 2024

†† Marija Krebelj in Neža Turk

† Vojka Doles, obletna

jan.

Gregor Niški, škof in c.u.

†† Antonija in Franc Kolar

Studeno za verne duše

Pavlin Oglejski II., škof

v zahvalo sv. Jožefu za opravljeno delo

Studeno v zahvalo

Tatjana, mučenka

Talita Kum †† starši in Franc Milavec

Zagon † Ivanka Bizjak, 30. dan

††† Jože, Peter, Antonija in Lea Jurca

Hilarij, škof in c.u.

† Sonja Mezek, 30. dan

†† Tatjana in Milena Spetič

za Božji blagoslov v družini

NEDELJA VERSKEGA TISKA

Odon (Oton), prior

† Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

†† Alojz in Ivanka Lozar

Studeno za žive in rajne obeh župnij

††† Klemenc

• BOŽIČNICA CERKVENIH ZBOROV V DEKANIJI bo v nedeljo, 7. 1., ob 16h v cerkvi v Šmihelu. Vabljeni.
  • KONCERT SVETIH TREH KRALJEV DAR bo v nedeljo, 7. 1., ob 19h v župnijski cerkvi sv. Štefana. Nastopala bo vokalna ženska skupina Katice iz Ljubljane. Vabljeni.
  • ADVENTNA AKCIJA OTROCI ZA OTROKE Vsem otrokom, ki ste sodelovali v adventni akciji, se iskreno zahvaljujemo. Svoj dar, ki ste ga zbirali v hranilniku iz adventnega koledarja, lahko prinesete še ta teden k verouku. Prihodnji teden bomo zbrane darove poslali misijonarjem po svetu.
  • MED TEDNOM bodo maše ponovno v župnišču, v soboto in nedeljo pa v cerkvi.
  • VEROUK bo za vse razrede po urniku. Veroučence vabimo, da delajo domače naloge sproti vsak teden. Tudi, če pri verouku katehet ali katehistinja izrecno ne omeni domače naloge, se predpostavlja, da otroci dokončajo doma v delovnem zvezku vse predvidene naloge za predelano lekcijo.
  • SREČANJE ZA STARŠE PRVOOBHAJANCEV bo v župnijski dvorani v četrtek, 11. 1., ob 19.30.
  • BIRMANSKA DELAVNICA bo v soboto, 13. 1., od 10h do 12h. Na birmansko delavnico so povabljeni birmanci skupaj s svojimi botri. Delavnica bo namenjena vlogi in pomenu botra.
  • ŠKOFIJSKO SREČANJE TAJNIKOV ŽPS bo v soboto, 13. 1. 2023 v Škofijski gimnaziji Vipava in bo trajalo od 9h do 13h. Vabljeni so tajniki in člani tajništva ŽPS obeh župnij.
  • Na omarici za tiskovine je nova številka župnijskega glasila Med nami.
  • Naši rajni: + Marija Čuk, Log 11, pogreb bo v ponedeljek, 8. 1., ob 15h, + Milan Kristan, Dom Dutovlje, pogreb bo v sredo, 10. 1., ,ob 14h, + Andrej Turk, Zalog 24, pogreb bo v sredo, 10. 1., ob 11h.