NEDELJA SVETE DRUŽINE, 31. december 2023

Studeno v čast Lurški Materi Božji za zdravje, Studeno 73

† Marija Klobučar

jan.

Bazilij Veliki, škof, cer. uč.

† Janez Mulec, 8. dan

† Frančiška Istenič

Studeno † Gabrijela Magajna, Strmca 24

Presveto Jezusovo ime

za zdravje staršev Balukčić

† Aleksander Vučković, 30. dan

Elizabeta Seton, redovnica

††† Marija, Stanko in Srečko Antončič

† Rudolf Bandel

Belsko † Evgen Požar, 8. dan

Janez Nepomuk, škof

††† sorodniki Jež in Presl

† Olga Zafran

† Bernard Kraševec, 30. dan in † Terezija Kraševec

GOSPODOVO RAZGLAŠENJE

Sveti trije kralji

v čast Svetemu Duhu

††† Škerjanc

Studeno za božji blagoslov in mir med nami

NEDELJA

JEZUSOVEGA KRSTA

Rajmund Penjafortski, duhovnik

††† Marija, Franc, Elo in Drago Fajdiga

Studeno † Janko Lampe

††† Bizjak

• ZAHVALA IN VOŠČILO Še enkrat se vsem zahvaljujemo za pripravo in sodelovanje v božičnih praznikih. Za lepo petje, igranje, ministriranje, okrasitev cerkva, za lepe jaslice, za pritrkavanje in še vse ostalo, kar je vidno le Bogu. Zahvala tudi za božični ofer za potrebe obeh župnij. Bog povrni vsak vaš dar. V novem letu 2024, naj vam po priprošnji Marije, matere Cerkve, vsemogočni Bog naklanja notranji mir, zdravje in modrost pri vseh vaših odločitvah.
  • VABIMO VAS, DA TUDI NA DRUGI SVETI VEČER, ob koncu leta, blagoslovite vaš dom/hišo. Besedilo blagoslova je objavljeno na spletni strani pod zavihkom obvestila.
  • VEROUKA ta teden še ne bo. Ta teden so vse družine veroučencev povabljene, da se udeležijo maše na Svete tri kralje, v soboto, 6. 1., ob 10h v Postojni ali ob 18h v obeh župnijah. Počastimo Jezusa in ga razglasimo svetu.
  • VABIMO VAS TUDI K BRANJU PAPEŽEVE POSLANICE ZA 57. SVETOVNI DAN MIRU. V poslanici papež razmišlja o tem, kako moramo tudi sodobno tehnologijo in umetno inteligenco uporabiti za graditev miru in širjenje dobrote in ljubezni. In k temu smo poklicani vsi.
  • V JANUARJU ZA PRVI PETEK NE BOMO OBISKALI BOLNIKOV, ker smo jih pred božičem.
  • ADORACIJA PRED NAJSVETEJŠIM bo v četrtek, pol ure pred mašo. Imeli bomo molitveno uro za mir v svetu.
  • V STUDENU VABIMO OTROKE H KOLEDOVANJU SVETIH TREH KRALJEV.
  • BOŽIČNICA DEKANIJSKIH PEVSKIH ZBOROV bo v nedeljo, 7. 1., ob 16h v župnijski cerkvi v Šmihelu. Vabljeni.
  • BOŽIČNI KOCNERT SVETIH TREH KRALJEV DAR bo v nedeljo, 7. 1., ob 19h v župnijski cerkvi v Postojni. Zapele nam bodo Katice, ženska vokalna skupina iz Ljubljane. Vabljeni.
  • ZAHVALA VSEM, ki ste se odzvali na akcijo: Daruj. Brezplačno. Podpri našo Cerkev in se odločili, da 1% dohodnine usmerite v projekte Katoliške cerkve in domače župnije.
  • POGREB V milosti poslednjega maziljenja je zaspala Marija Čuk, Log 11, pogreb pokojne bo v ponedeljek, 8. 1. 2024, ob 15h v Postojni.