Oznanila: 3. ADVENTNA NEDELJA, 17. december 2023

Objavljeno: 16. 12. 2023

3. ADVENTNA NEDELJA - GAUDETE

Janez Matha, red. u. (B8)

††† Škvor in Dujc

† p. Stane Sikošek, klaretinec

Studeno †† starši Ida in Jože Japelj, Studeno 61a

†† Friderik in Frančiška Penko

Ponedeljek (B8)

Vunibald, opat

++ Igor in Avguštin Kobal

v zahvalo in priprošnjo Materi Božji

Torek (B8)

Urban V., papež

+ Slavko Jelić

++ Martina Bole in Elka Pirnat

Sreda (B8)

Vincencij Romano, duhovnik

+ Sonja Mezek, 8. dan

+++ Sojer

Gorenje za duše v vicah

Četrtek (B8)

Peter Kanizij, duh. in c. u.

+ Ivan Peternel, 8. dan

++ Marija in Ivan Semenič

za zdravje

Petek (B8)

Frančiška Cabrini, red. ust.

Talita Kum za domovino in modrost voditeljem

+++ Furlan, Grabnar in Frančiška Štefančič

Sobota (B8)

Janez Kancij, duhovnik

Zagon +Ivka Bizjak, 8. dan

++ Ivana in Jožef Bizjak

+ Marija Rebula, Studeno 61a

4. adventna nedelja

Adam in Eva, prastarša (B8)

SVETI VEČER

po namenu

+ Katarina Ipavec in ++ Frančiška in Maks Gorup

+ Nejc Gulja, Edvin in ++ starši Nemec

za življenje in nova rojstva

Studeno za žive in rajne obeh župnij

Studeno + Katja Šantelj

Studeno za vse žive in rajne jasličarje

• Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki ste prejšnjo nedeljo darovali dar pri ofru za župniji.
  • Verouk bo ta teden po urniku za vse razrede. 6. r. ima v Postojni v sredo, 20. 12., ob 16h spovedovanje.
  • Adventna spoved bo za vse v Postojni od ponedeljka do četrtka dopoldne od 9h do 11h, ter zvečer eno uro pred mašo. Spovedovanje bo v cerkvi, prav tako tudi maše med tednom.
  • Od nedelje, 17. 12. zvečer do prihodnje nedelje, 24. 12. zjutraj vabljeni k božični osemdnevnici. Otroke, ki se bodo udeležili osemdnevnice od ponedeljka do sobote, čaka poleg sličic v liturgičnem zvezku, tudi lepa nagrada. Vsak večer bomo zbirali slamice za Jezusa in potovali do Betlehema skupaj z Jožefom in Marijo.
  • Obisk bolnikov in ostarelih pred božičem bo v četrtek, 21. 12. dopoldne. Če še kdo želi spoved in obhajilo na domu za praznike naj pokliče po telefonu 041 379 468.
  • Božična maša v domu upokojencev na Kremenci ne bo ta petek, 22. 12., ampak po božiču v četrtek, 28. 12., ob 10.30.
  • Skavti bodo delili plamen Betlehemske luči miru v tem tednu vsak dan po maši.
  • Adventna spodbuda v tretjem tednu nas vabi k veselju. Potrudimo se, da bomo koga razveselili. Otroci na tretjo adventno svečo pritrdijo zahvale Jezusu za iztekajoče se leto.
  • V nedeljo, 17. 12. bomo pri mašah blagoslovili kadilo in oglje za blagoslov doma na svete tri večere. Priporočeni dar za komplet kadila in treh tablet oglja je 2.5€.
  • Prihodnjo nedeljo, 24. 12. je že sveti večer. Dopoldne maše 4. adventne nedelje. Zvečer pa bodo ob 18h večerne maše na sveti večer za družine. Pol ure pred polnočnico vabljeni v Postojni k božičnici v glasbi in besedi.
  • Želimo vam veliko veselja, ki ga prinaša tretji adventi teden.