Oznanila: 2. ADVENTNA NEDELJA, 10. december 2023

†† Julijana in Janez Derenčin

† Franc Hrastovec

Studeno † Karin in †† starši Katern

Trnje za birmance, botre in starše

11. dec.

Damaz I., papež

† Tomi Kolednik, 8. dan

†† Marija Krebelj in Neža Turk

†† Kristina in Fran Jenček in ††† Gorup

12. dec.

Devica Marija iz Guadalupe

†† starši Škrlj

†† starši Vitežnik

13. dec.

Lucija, devica in mučenka

† Ivan Vlah in v zahvalo

† Lucijan Berginc

14. dec.

Janez od Križa, duh. in c.u.

†† Marija in Ivan Živic

Gorenje † Antonija Ostanek

15. dec.

Drinske mučenke

Talita Kum † Alojz Kotnik

Bernard Kraševec, 8. dan

† Marinka Štefanič

16. dec.

Adelajda, kraljica

†† Marija in Anton Česnik

Studeno ††† Miklavčič, Magajna, Klemenc

dec.

3. ADVENTNA NEDELJA - GAUDETE

Janez Matha, red. u. (B8)

††† Škvor in Dujc

† p. Stane Sikošek, klaretinec

Studeno †† starši Ida in Jože Japelj, Studeno 61a

†† Friderik in Frančiška Penko

• V nedeljo, 10. 12., ob 15h bo srečanje starejših, ki ga organizirajo člani Centra Karitas Postojna. Na srečanju bo priložnost tudi za maziljenje in sv. obhajilo. Starejše bo nagovoril tudi g. Iztok Čančula in jim predstavil delovanje skupine »Bejž, če vejdš«.
  • Verouk bo ta teden po urniku. Od 4. razred naprej bo za veroučence med veroukom tudi sveta spoved. Spraševanje vesti naj otroci opravijo že doma.
  • Adventne spodbude za veroučence so objavljene v tiskanih oznanilih. V tem tednu otroci napišejo na svečo velikanko svoje obljube, kako se bodo poboljšali.
  • V petek, 15. 12., ob 19h bomo imeli adventni večer z zgodovinarjem in poznavalcev razmer v Sveti deželi dr. Renatom Podbersičem na temo (Ne)mir v Sveti deželi. Srečanje bo v župnijski dvorani v Postojni.
  • V soboto, 16. 12., ob 18h bo v naši župniji sprejem Betlehemske luči miru s sodelovanjem skavtov pri maši.
  • Adventna sveta spoved za odrasle se bo začela prihodnjo nedeljo eno uro pred večerno mašo. Razpored spovedovanja je objavljen v tiskanih oznanilih. V Studenem bo adventna spoved za odrasle prihodnjo nedeljo, 17. 12., od 16h.dalje.
  • Zahvaljujemo se vsem, ki ste darovali pri ofru dar za potrebe svojih župnij. Prav tako zahvala tudi vsem, ki ste darovali biro. Bog povrni.