Oznanila: 31. NEDELJA MED LETOM, 5. november 2023 - ZAHVALNA NEDELJA

Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika

†† Julka in Jože Petkovšek

†† Herman in Sabina Fajdiga in Katarina Brečko

Studeno za žive in rajne

†† Ivan in Stojan Vovk

6. nov.

Lenart, opat

j

† Alojz Milavec

††† Mahne

7. nov.

Obletnica postvetitve
koprske stolnice

† Albina Čehovin

za duševno in telesno zdravje

8. nov.

Gotfrid (Bogomir), škof

† Ana Toma

†† starši Ipavec

9. nov.

Posvetitev Lateranske bazilike

† Milivoj Trkman, 8. dan

† Albina Dužnik

†† Jožefa in Silvester Rebec

10. nov.

Leon Veliki, papež in c. u.

Talita Kum za oskrbovance in uslužbence

† Ivan Čeč

11. nov.

Martin iz Toursa, škof

Alojz Smerdu

za duše v vicah

nov.

Jozafat Kunčevič, škof in muč.

††† Toni, Tamara in Matija Rebec

† Marija Logar

Studeno  † Marjan Milavec in †† starši Čok, Studeno 40

• Pri vseh nedeljskih mašah imam na koncu maše jesensko štetje nedeljnikov. Člane ŽPS prosimo za pomoč. Na mizici za tiskovine imamo pripravljena dva seznama za štetje.
  • Verouk bo ta teden za vse razrede po urniku. Pri mašah med tednom sodelujejo družine veroučencev 8. razreda.
  • V ponedeljek srečanje obeh območnih Karitas v dekaniji v Pivki, ob 19h.
  • V soboto, 11. 11., v primeru lepega vremena vabljeni na ROMANJE PO PODRUŽNICAH. Če bo deževalo romanje odpade. Začetek romanja bo ob 9h v cerkvi sv. Štefana v Postojni, zaključili pa bomo nekje med 14. in 15. uro spet v Postojni. Zahvaljujemo se skavtom, ki bodo pripravili vsebinski program. Na romanju smo veseli tudi okrepčila. Da pa le tega ne bi bilo preveč, predlagamo, da se letos pripravi okrepčilo v Zalogu in Zagonu, prihodnje leto pa v Stari vasi in Malem Otoku. Založane in Zagonce zato lepo prosimo za malo pogostitve. Veseli bomo tudi vseh, ki se nam bodo pridružili kjerkoli vmes in z nami poromali kos poti, vsekakor pa bomo veseli čisto vsakogar.
  • Spodbujamo k branju verskega tiska: Škoda je, da verske revije ostajajo na policah in romajo v star papir. Sodelavce Karitas vabimo, da vzamejo brezplačen izvod Klica dobrote. Prišla je nova številka.
  • Zahvaljujemo se za vaše darove za maše za rajne. V obeh župnijah smo zbrali darov za 50 svetih maš.

Prav tako se oba duhovnika zahvaljujeva vsem sodelavcem in vsem, ki za naju skrbite s svojimi darovi in biro. Bog povrni.

Spodbuda: »Kdor se povišuje bo ponižan in kdor se ponižuje bo povišan« (Mt 32,12). Poskusimo ta teden malo manj govori in malo več delati.