Oznanila: 28. NEDELJA MED LETOM, 15. oktobra 2023

Studeno ††† Slavka, Janez, Franc Les, Studeno 46

† Terezija Leskovec

okt.

Hedvika, kneginja in red.

Zalog †† Katja in Kristina Ipavec

okt.

Ignacij Antiohijski, škof in muč.

††† Janez, Rafael in starša Tominc

Bogu in Mariji v zahvalo in priprošnjo

Luka, evangelist

† Ida Doles

††† Dušan, Anica in Franc Lemut

Pavel od Križa, duhovnik

Strmca † Aleš Jenček, Strmca 3

† Ana Penko

Rozalija, redovnica

††† Stanko, Eile in Lucijana Bratina

Lurd v zahvalo in po namenu

Uršula, devica in muč.

† Marija Mikuletič in ††† Benčina

Lurd † Vladimir Hladnik

Janez Pavel II., papež

†† Ivana in Alojz Črnigoj

††† Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

Studeno za duhovne poklice

Lurd po namenu

• Še naprej spodbujamo molitev rožnega venca v tem mesecu. Vsak dan se lahko pridružite molitvi RV v cerkvi pol ure pred mašo, ki ga vodijo družine birmancev.
  • VEROUK bo za vse razrede po urniku.
  • Do 16. 10. zbiramo prijave za dekanijsko romanje na Brezje, ki bo 29. 10. Odhod avtobusa bo ob 12.45 z avtobusne postaje v Postojni. Cena 13€. Na Brezjah bo priložnost za spoved, ob 15h rožni venec, ob 15.30 litanije, ob 16h sveta maša.
  • BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v ponedeljek, 16. 10., po maši.
  • ROMANJE V LURD od 20. 10. do 22. 10. Odhod avtobusa iz parkirišča pri pokopališču v petek, 20. 10., ob 6.30. Podrobnejša navodila so z agencije TRUD poslali romarjem na dom, če kdo ni dobil navodil naj sporoči župniku. Dobi pa jih tudi na spletni strani župnije Postojna. (Klikni na moder napis ROMANJE). Romarjem svetujemo, da opravijo spoved že doma.
  • MISIJONSKA NEDELJA bo 22. 10. Nabirke pri maši bodo za potrebe misijonov. V Postojni bo obe jutranji maši daroval msgr. Stanislav Rebec, generalni vikar Škofije Koper.
  • JASLICE V ŽUPNIJSKI CERKVI V župniji Studeno iščemo prostovoljce ali skupino ali vas, ki bi bili pripravljeni postaviti jaslice v cerkvi v Studenem. Prijavite se župniku do konca oktobra.
  • LITURGIČNI ZVEZKI Ostalo nam je nekaj liturgičnih zvezkov, ki jih lahko vzamejo starši predšolskih otrok za tiste, ki z veseljem hodijo k maši.
  • MARIJANSKI KOLEDARJI Na omarici za tiskovine dobite tudi Marijanske koledarje za leto 2024. Priporočeni dar za Marijanski koledar skupaj z žepnim koledarjem je 3.30€.
  • VABIMO K BRANJU tednika Družina, na zadnji strani vprašanje: Kdo »izbere« novega škofa? Nekaj je zapisano tudi o čakanju na škofa v Kopru. Zanimivo je razmišljanje tudi o občutljivih temah. Še kako pomembno je kaj gledamo, kaj poslušamo in kaj beremo. Bodimo izbirčni v pozitivnem smislu in izbirajmo najboljše.
  • MISEL OB EVANGELIJU Ne pozabimo, da smo povabljeni na Gospodovo gostijo in velika škoda bi bila, če bi iskali izgovore in opravičila, ki jih resnična ljubezen ne pozna.