Oznanila: 27. NEDELJA MED LETOM, 8. oktobra 2023

Benedikta, dev. in muč.

† Simon Koren

Studeno † Stanislav Jenček, Strmca 3

za telesno in duševno zdravje

okt.

Dionizij, škof in tovariši, muč.

† Albina Dužnik

10. okt.

Danilo (Danijel), škof

Belsko † Franc Magajna, Bukovje 41

†† Tina in Andrej Rebec

11. okt.

Janez XXIII., papež

Strmca † Antonija in Janez Mrhar (Avstralija)

†† Dragica in Jožef Kolenc

12. okt.

Maksimilijan Celjski, škof in muč.

Mali Otok †† Janko in Vida Stegel

† Zoro Geržina

13. okt.

Gerald, vitez

Dom upokojencev Postojna maša po namenu.

Talita Kum za oskrbovance in uslužbence Talita Kum

†† Anita Udovič (100. obletnica rojstva) in Vinko Udovič

14. okt.

Kalist I., papež in muč.

† Frančiška in ††† Černjač

v zahvalo in priprošnjo Materi Božji

Terezija Velika (Avilska)

devica in cerkv. učiteljica

za duše v vicah

Studeno ††† Slavka, Janez, Franc Les, Studeno 46

† Terezija Leskovec

• V nedeljo, 8. 10., zvečer, ob 20h koncert zbora Bratislavskih dečkov. Vabljeni.
  • V nedeljo, 8. 10., po dopoldanskih mašah lahko darujete svoj dar za nakup koledarjev Vincencijeve zveze družin in s tem podprete njihovo akcijo gradnje hiše za družine v stiski in za pomoč pri odpravi posledic poletnih neurji.
  • Na kvatrno nedeljo smo zbrali dar za podporo škofije in njenih dejavnosti v Postojni 616,59€ in v Studenem 76,63€.
  • Še naprej spodbujamo molitev rožnega venca v tem mesecu. Vsak dan se lahko pridružite molitvi RV v cerkvi pol ure pred mašo, ki ga vodijo družine birmancev.
  • VEROUK bo za vse razrede po urniku.
  • Veroučence vabimo, da se pridružijo otroškemu pevskemu zboru v Postojni. Prve vaje bodo prihodnjo nedeljo, 15. 10., ob 9h v župnišču.
  • V petek, 13. 10. bosta maši v domu upokojencev na Kremenci ob 10.30 in v Talita Kum ob 11h.
  • V soboto, 14. 10., od 10h do 12.30 bo v župnišču v Postojni potekala birmanska delavnica na temo škodljivosti nasilja, spolnih zlorab, sextinga in kvarne miselnosti LGBTQ+ na mlade.
  • Nove pevce vabimo tudi v otroški, mladinski in odrasli zbor v Studenem. Osnovnošolski otroci so povabljeni v otroški zbor, po osnovni šoli pa se lahko pridružite odraslemu ali mladinskemu zboru. Za sodelovanje kontaktirajte zborovodje, pričakujte pa tudi njihova povabila.
  • Župnijska karitas Studeno bo v župnišču v Studenem zbirala hrano za potrebe Postojnske območne karitas v soboto, 13. 10., od 10h do 12h in v nedeljo, 14. 10. eno uro pred mašo in eno uro po maši.
  • Do 16. 10. zbiramo prijave za dekanijsko romanje na Brezje, ki bo 29. 10. Odhod avtobusa bo ob 12.45 z avtobusne postaje v Postojni. Cena 13€. Na Brezjah bo priložnost za spoved, ob 15h rožni venec, ob 15.30 litanije, ob 16h sveta maša.
  • V četrtek, 12. 10., ob 20h bo v Kulturnem domu v Cerknici dr. Jože Možina prestavil knjigo Slovenski razkol.
  • Priporočamo tednik Družino. Prišla je nova številka Prijatelja in Žarek Dobrote za sodelavce Karitas in za vse, ki vas zanima delovanje Karitas. Vzemite brezplačne izvode, ki so na policah za tiskovine.
  • VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN TEDEN. Kot mladike v Gospodovem vinogradu smo povabljeni, da obrodimo sad pravičnosti do Gospoda in do soljudi. Ne postanimo viničarji, ki si polaščajo to, kar pripada Gospodarju vinograda.