Oznanila: 26. NEDELJA MED LETOM, 1. oktobra 2023

††† Brezic

† Branko Jenček

okt.

Frančišek Asiški, red. ust.

† Marija Žura, 8. dan - pogrebna maša

† Ivanka Zakrajšek

†† Frančiška in Jernej Srebotnjak

okt.

Marija Favstina Kowalska, red.

Zalog ††† Frančiška, Maks Gorup in Katja Ipavec

† Franc Pivk in za božji blagoslov

okt.

Bruno, red. in red. ust.

††† Marjan, Slavko in Štefanija Krašna

† Nikola Brus

Rožnovenska Mati Božja

Studeno po namenu za rajnega

v zahvalo Mariji Rožnovenski kraljici

Benedikta, dev. in muč.

† Simon Koren

Studeno † Stanislav Jenček, Strmca 3

za telesno in duševno zdravje

• Danes je kvatrna nedelja. Dar pri maši bomo namenili za potrebe škofije in njenih dejavnosti. Hvala za vašo podporo.
  • Na rožnovensko nedeljo začenjamo tudi mesec oktober, ki je posvečen molitvi rožnega venca. V cerkvi bomo začeli med tednom sodelovanje družin pri tedenskih mašah. Najprej bodo sodelovale družine birmancev. Pol ure pred sveto mašo bodo vodile molitev rožnega venca. Nato pa bodo pomagale pri strežbi in branju Božje besede. Seznam sodelovanja je objavljen na spletni strani župnije Postojna.
  • VEROUK bo ta teden po urniku za vse razrede.
  • Srečanje biblične skupine bo v ponedeljek, 2. 10., ob 19.45.
  • Srečanje ŽPS Studeno, bo v sredo, 4. 10., ob 20h v župnišču v Studenem.
  • V petek, 6. 10. je prvi petek, dopoldne bomo obiskali bolnike in ostarele v obeh župnijah. Zvečer bo pol ure pred mašo priložnost za sveto spoved. Kdor še ni je povabljen, da opravi pobožnost 9-ih prvih petkov za srečno zadnjo uro.
  • V soboto, 7. 10., ob 16h bo srečanje strežnikov in vaje na nove strežnike. Vabimo otroke iz 2 in 3 razreda, da pridejo na vajo. Če pa kdo ne more in bi bil rad strežnik, naj to sporoči župniku, da se dogovorimo za poseben termin vaj.
  • Otroke vabimo, da se pridružijo otroškemu pevskemu zboru. Z vajami bodo začeli v nedeljo, 15. 10., ob 9h v župnišču.
  • V soboto, 7. 10., ob 16h se začne dekanijska priprava staršev na krst prvega otroka.
  • Prihodnjo nedeljo bo v cerkvi v Postojni zelo lep koncert deškega zbora iz Bratislave ob 20h. Koncert organizira turistično društvo Postojna v sodelovanju z župnijo. Vabljeni.
  • Prihodnjo nedeljo nas bodo obiskali člani Vincencijeve zveze družin in nam bodo po maši ponudili v dar Vincencijeve koledarje, s katerimi zbirajo darove za hišo za brezdomce, ki jo gradijo v Mirnu.
  • V tem tednu smo povabljeni, da se pridružimo molitvi za življenje. V soboto bo v Ljubljani pohod za življenje.
  • Zbiramo prijave za dekanijsko romanje na Brezje, ki bo zadnjo nedeljo v oktobru, 29. 10. 2023. Prijavite se čim prej, do 15. 10., da bomo vedeli ali naročimo eden ali dva avtobusa.
  • Priporočamo tednik Družino. Vzemite tudi novo številko župnijskega lista Med nami.
  • VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN TEDEN. In ne pozabimo, da spreobrnjenje pomeni nov način življenja, sicer je naše kesanje le pobožna želja.