Oznanila: 25. NEDELJA MED LETOM, 24. september 2023

† Stanislav Kaluža, 30. dan

† Cvetka Ošo

sep.

Vincencij Pavelski, duh. in red. ustanovitelj

†† Marija in Edvard Škerjanc

†† Stanislava in Matija Čevna

Venčeslav, mučenec

Gorenje † Marija Terezija Magajna, Gorenje 18

† Venco Barešić

Mihael, Gabrijel, Rafael, nadangeli

Talita Kum † Marinka Štefanič

v zahvalo (Rebec)

sep.

Hieronim, duh. in cerkv. uč.

††† Veronika, Štefan in Dušan Mahnič

††† Vilhar, Veliki Otok 30

okt.

ROŽNOVENSKA NEDELJA

† Anton Modrijan

Studeno ††† Širca

† Miha Bizjak

• Danes je Slomškova nedelja. Praznujemo 170. obletnica izida Slomškove pesmarice Šola veselega lepega petja, kar je tudi osrednja misel: veselo petje Gospodu.
  • VEROUK bo ta teden po urniku za vse razrede. Od meseca oktobra naprej začnemo sodelovanje družin veroučencev pri maši med tednom od ponedeljka do petka. Razpored družin je objavljen na župnijski spletni strani. (Glej v desnem stolpcu »sodelovanje družin veroučencev«). Prve so k sodelovanju povabljene družine birmancev.
  • V petek bo maša za + Marinko Štefančič v domu Talita Kum ob 11h.
  • Dekanijska seja organistov, zborovodij in duhovnikov bo v ponedeljek, 25. 9., ob 20h v župnišču v Postojni. Vabljeni vsi organisti in zborovodje iz obeh župnij.
  • Srečanje katehetov in katehistinj obeh župnij bo v sredo, 27. 9., ob 19.45.
  • Srečanje tajništva ŽPS Studeno, bo v četrtek, 28. 9., ob 18.45 v župnišču v Studenem.
  • Prihodnjo nedeljo je kvaterna nedelja. Dar pri sveti maši bo namenjen potrebe naše škofije ter njenih dejavnosti in služb.
  • VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN TEDEN. Gospodar vinograda kliče tudi nas. Pojdimo delat v njegovo vinograd veselja. Prejeli bomo bogato plačilo večnega življenja.

SLOMŠKOVE MISLI: »Preljubi starši, ki svojim otrokom srečno življenje želite, obvarujte jih vsake razvade! Ni bogat, kdor veliko ima, ampak kateri malo potrebuje, ker razvajen ni. Ni srečen, kdor ima vse, kar poželi, ampak le tisti, ki rad za dobro vzame, kar mu Bog da. Izobrazba ljudstva brez resnične krščanske vere je ravna steza k najhujšemu podivjanju, kakor nam zgodbe današnjih dni tako grozovito izpričujejo« .