Oznanila:21. NEDELJA MED LETOM, 27. avgust 2023

Studeno † Marija Hostnik in za uspešno novo šolsko in veroučno leto

††† Vidmar in Gajšek

ANGELSKA NEDELJA

Gregor Veliki, papež in c. u.

† Ivan Vlah in ††† Vlah

za blagoslovljeno veroučno in šolsko leto

Gorenje †† Jožef in Marija Klemen in ††† Klemen

Nanos ††† Jelka, Frančiška, Lovrenc in Peter Vadnjal

†† Jože in starši Dolenc

• Pogreb † Stanislava Kaluža na pokopališču v Postojni v sredo, 30. 8., ob 16h
  • Vpis otrok v prvi razred v sredo, 30. 8. in v četrtek, 31. 8., od 14h do 17h.
  • Urnik verouka objavljen na spletni strani župnije Postojna in na oglasni deski. Verouk začne od 4. 9. dalje. Spremembe ure ali dneva so možne v kolikor se najde ustreznejša rešitev za vse. V prvem šolskem tednu bo v času verouka priložnost tudi za sveto spoved.
  • V petek prvi petek, dopoldne obiščemo bolnike in ostarele na domu tako v Postojni kot v Studenem.
  • V soboto, 2. 9. je prva sobota - še zadnja peta posvetite Marijinemu brezmadežnemu srcu. Pol ure pred mašo priložnost za spoved, po maši litanije Matere Božje in molitev posvetite.
  • Blagoslov otrok ob začetku šole in verouka bo v Studenem v soboto, 2. 9., pri maši ob 18h in v Postojni v nedeljo, 3. 9., ob 10h in pri maši na Nanosu, ob 12h. K blagoslovu lahko otroci prinesejo tudi šolske torbe. Vsem želimo veliko Božjega blagoslova in Marijinega varstva v novem šolskem letu.
  • Srednješolci in mladi iz župnije Studeno so v soboto, 2. 9., ob 13h vabljeni na piknik k družini Magajna, Strmca 7.
  • Na angelsko nedeljo, 3. 9. vabljeni k sveti maši v Gorenje ob 10h ali na Nanos ob 12h.
  • Organiziramo romanje na Sveto goro na škofijski molitveni dan za duhovne poklice, ki bo v soboto, 9. 9. 2023. Odhod avtobusa iz Postojne ob 7h. Cena 10€. Vrnitev v Postojno ob 15.30h. Vabljeni k molitvi križevega pota na Sveto Goro skupaj z družinami naših birmancev in birmank.
  • Župnijsko romanje obeh župnij v Lurd z letalom od 20. do 23. oktobra 2023. Cena romanja 455€. Prijavite se do vključno 10. 9., na 041 379 468 ali na spletni strani župnije Postojna.
  • VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN TEDEN. Razmišljajmo o tem kdo je za nas Jezus Kristus in če v skladu s tem tudi živimo.