Oznanila: 17. NEDELJA MED LETOM, 30. julij 2023

Objavljeno: 25. 07. 2023

jul.

Peter Krizolog, škof in c. u.

† Mia Ostanek

† Nejc Gulja

Studeno zlata maša - za žive in rajne obeh župnij

††† Marijana, Janez in Franc Bizjak

31. jul.

Ignacij Lojolski, ust. jezuitov

† Ludvika Sojer (Grže)

†† Edo, Ivanka in Slavka Vatovec

1. avg.

Alfonz M. Ligvorij, škof in c.u.

† Janez Bizjak

†† starši, † Jože Bubnič in † Zvonko Škerjanc

2. avg.

Evzebij in Vercellija, škof

Strmca † Gabrijela Magajna, 30. dan

† Irena Čeh

† Ludvika Sojer (Milavec)

3. avg.

Martin, menih

Strmca † Marija Jenček, 30. dan

†† Ludvik Černe in sestra Jelka Juriševič

† Lovrenc Brezic

4. avg.

Janez M. Vianney, arški žup.

† Ažbe Češarek, pogrebna maša

†† starši Trošt

5. avg.

Marija Snežna (Nives)

+ Ivan (Janez) Ipavec, pogrebna maša

†† Zofija in Franc Bizjak

avg.

Jezusova spremenitev
na gori

Oktavijan, škof

††† Derenčin in Loštrek

†† Matija in Pepca Sajovic

Strmca za vse vaščane Strmce za Božji blagoslov

† Antonija Geržina

Mandre za žive in rajne

• Zahvaljujem se vsem, ki ste darovali dar za akcijo MIVA za srečno prevožene kilometre. Župnija Postojna je zbrala dar 2.713,25€, Župnija Studeno pa dar 362€. Bog povrni.
  • Zahvaljujemo se tudi vsem za vaš dar in sodelovanje v praznovanju župnijskega zavetnika sv. Jakoba in praznovanja zlate maše g. Zdenka Štruklja. Gospodu Zdenku se zahvaljujemo za vodenje slovesnosti, za spodbudne besede in molitve. Želimo mu, da bi storil še veliko dobrega v zlatih letih duhovniškega življenja. Naj mu dobri Bog ohranja pri zdravju in močeh in blagoslavlja pri njegovem duhovniškem poslanstvu.
  • V četrtek, 3. 7., bo župnik dopoldne obiskal bolnike in ostarele po domovih v Postojni. Vikar pa bo to storil v Studenem za prvi petek, 4. 8.
  • Od 4. 8. do 12. 8. bo župnik na letnem dopustu. Nadomeščal ga bo g. vikar, zato se obrnite nanj.
  • V nedeljo, 6. 8., ob 10h bo shod v Strmci. Vabljeni k sveti maši, da se priporočimo Mariji Snežni, za njeno varstvo. Vsem Strmacem čestitamo za vsa obnovitvena dela.
  • V ponedeljek zvečer je siloviti vihar poškodoval streho na pomožnem objektu ob župnišču v Studenem. Hvala vsem, ki ste sodelovali pri popravilu strehe, posebna zahvala gre intervencijski skupini gasilcev. Bog povrni za takojšnjo pomoč, naj jih sv. Florijan in božje varstvo varuje pri njihovem pogosto nevarnem in težkem delu.
  • Oklici za poroko: Sveti zakon bosta sklenila Petrovčič Aljaž iz župnije Šturje in Teja Čeč iz župnije Postojna. Želimo jima obilo Božjega blagoslova, ljubezni in medsebojnega spoštovanja na skupni zakonski poti.
  • Naj nam Gospod podeli poslušno srce, kakor kralju Salomonu, ljubezen do Boga, ki je začetek vsega dobrega, da bomo iz skritega zaklada vere prinašali novo in staro, ki naj bo v korist nam in v blagor nas vseh.