Oznanila: 16. NEDELJA MED LETOM, 23. julij 2023

Brigita Švedska, red. in sozavetnica Europe

†† starši Derenčin

v zahvalo za 80 let življenja

Studeno za žive in rajne obeh župnij

† Stanislav Verbič

Krištof, mučenec

† Franc Milavec in ††† Jež

††† Marija in Ivan Sanabor in Ivan Maver

Jakob Starejši, apostol

Studeno v čast sv. Jakobu za vse poti življenja

††† Verbič Marija, Ivan in Avguština

Joahim in Ana, starša Device Marije

Strmca † Mici Hostnik (starši 1. r)

† Ana Kovačič

27. jul.

Gorazd, Kliment in drugi muč.

Studeno † Janko Lampe, 8. dan

† Ivan Grandič

† Adolf Žitko

28. jul.

Viktor (Zmago) I., papež

Talita Kum za duhovne poklice, Grosmann

† Janez Cestnik in †† starša Grželj

29. jul.

Marta, Marija in Lazar

†† Igor in Avguštin Kobal

††† Gombač

jul.

Peter Krizolog, škof in c. u.

† Mia Ostanek

† Nejc Gulja

Studeno zlata maša - za žive in rajne obeh župnij

††† Marijana, Janez in Franc Bizjak

• Danes obhajamo 3. svetovni dan starih staršev in ostarelih, obenem pa tudi Krištofovo nedeljo. Omogočimo starim staršem, da pridejo k sveti maši. Na koncu maše jih bomo blagoslovili.
  • Ob izhodu iz cerkve lahko oddate svoj dar za srečno prevožene kilometre in vzamete nalepko in kartico z molitvijo. Za vsak vaš dar se vam v imenu misijonarjev in misijonark, ki bodo iz vaših darov prejeli pomoč za nakup prevoznih sredstev iskreno zahvaljujemo. Z veseljem darujmo, življenja rešujmo.
  • V sredo, 26. 7. je god Marijih staršev sv. Joahima in sv. Ane. Če nam v nedeljo ni uspelo pripeljati k maši svojih starih staršev, lahko to naredite v sredo. Tudi ta dan bomo zanje posebej molili in jih blagoslovili.
  • V torek, 25. 7. goduje apostol Jakob Starejši, ki je župnijski zavetnik župnije Studeno. Maša bo v Studenem tako v torek, ob 18h in v nedeljo, 30. 7., ob 10h, ko bomo praznovali župnijski dan. Lepo bi bilo, da bi se priporočili farnemu zavetniku z obiskom svete maše. V nedeljo bomo praznovanje obogatili z zlato mašo gospoda Zdenka Štruklja, ki bo vodil somaševanje. Po maši vabljeni, da se ustavite pred cerkvijo in poveselite ob dobrotah, za katere se vam priporočamo.
  • Zahvaljujemo se za prejeti dar za župnijo Studeno ob pogrebu Janka Lampeta v višini 575€. Bog povrni.
  • Natisnili smo novo številko župnijskega lista Med nami. Vzemite.
  • Okrepljeni z Božjo besedo in kruhom življenja stopimo v nov teden. Naj vam Sveti Duh pomaga in posreduje za vas. Naj vas sv. Krištof varuje na poteh življenja. In obiščimo svoje stare starše ter jim povejmo, da jih imamo rad. Molimo zanje, pa tudi priporočimo se jim v molitev.