Oznanila: 13. NEDELJA MED LETOM, 2. julij 2023

v dober namen

za zdravje

jul.

Marija Goretti, dev. in muč.

za duhovne poklice

v zahvalo za Božje varstvo za 80. let življenja

jul.

Anton Zaccaria, duh. in red. u.

++ Vida in Stanko Žigon in + Vera Bizjak

+++ Ana in Anton Bole in Tomaž Kalčič

Kilijan, škof in muč.

poroka Sabina Toplak in David Bizjak

Predjama + Ivan Puc

+ Lucijan Berginc

Avguštin Zhao Rong in drugi kitajski mučenci

+ Jože Kontelj

+ Stane Vilhar

Studeno ++ starši Ostanek in Smrdel

za žive in rajne

• DAR PRI MAŠI na 13. nedeljo med letom bo namenjen za potrebe »Petrovega novčiča«, pomoč Svetemu Sedežu.
  • ZLATA MAŠA G. BORISA KRETIČA Zlatomašniku g. Borisu Kretiču, našemu rojaku, želimo ob njegovem zlatem jubileju še veliko zdravja, tako telesnega kot duhovnega, da bo v zlatem obdobju svojega življenja še naprej poveličeval Gospoda, vsak dan vzel svoj križ in hodil za Kristusom, ter zvesto služil zaupanim mu ljudem v Gospodovem vinogradu. Naj mu Bog za ves njegov duhovniški trud, molitve in delo povrne z zemeljskimi in nebeškimi darovi. Gospod Boris, zlato mašnik, naj vas Bog živi še na mnoga leta.
  • Po zaključnem blagoslovu bo ofer za zlatomašnika in priložnost za osebno voščilo. Po maši ste vsi povabljeni, da se zaustavite pred cerkvijo ob skupnih dobrotah.
  • GOD SLOVANSKIH APOSTOLOV IN SOZAVETNIKOV EVROPE, CIRILA IN METODA praznujemo v sredo,  5. 7. Vabljeni k sveti maši.
  • PRVI PETEK, 7. 7., dopoldne bo obisk bolnikov in ostarelih v obeh župnijah.
  • POROKA V soboto, 8. 7., ob 17h se bosta poročila Sabina Toplak iz Orehka in David Bizjak iz Zagona. Molimo zanju, da Bog blagoslovi in varuje njuno skupno pot.
  • NOV RAZPORED BRANJA BOŽJE BESEDE je na oglasni deski in na spleti strani župnije.
  • Na razpolago še nekaj izvodov novomašne Družine, Misijonska obzorja, Mavrični zabavnik ter plakat in položnice Karitas za akcijo otroci nas potrebujejo.
  • NOVA PLAKATA diplomskega koncerta Jurija Kernela, ki bo v ponedeljek, 3. 7. ob 17h v kapeli Teološke fakultete v Ljubljani in večera dalmatinske glasbe, ki v soboto, 8. 7., ob 20.30 v atriju dvorca Lanthieri v Vipavi.
  • V zavedanju krstnega poslanstva vzemimo vsak dan svoj križ in hodimo za Jezusom. Oznanjajmo z življenjem in besedo, da smo njegovi učenci.