Oznanila: 11. NEDELJA MED LETOM, 18. junij 2023

† Alojz Črnigoj

† Franc Vodopivec in za zdravje

jun.

Janez Fischer in Tomaž More, m.

††† Kovačič

po namenu

Jožef Cafasso, redovnik

† Aleksander Mundjar, 8. dan

† Draga Špolad

Rojstvo Janeza Krstnika

† Ivan Grandič

v čast Devici Mariji za duhovni napredek

† Ivan Bergoč, 30. dan

jun.

Doroteja iz Montauna, mist.

Dan državnosti

†† Ana in Franc Zavec

za domovino

Gorenje †† starši Jurca, Gorenje 15

• PRINAŠANJE OBHAJILA BOLNIKOM OB NEDELJAH Kdor želi, da mu ob nedeljah prinesemo obhajilo na dom, naj o tem obvesti župnika. Skupaj z izrednimi delivci obhajila se bomo dogovorili, kdo vam bo prinesel obhajilo.
  • ORATORIJ  Do 20. 6. je še čas za prijavo na oratorij. Prijavnice so na omarici za tiskovine. Izpolnjene prijavnice oddate v župnišču.
  • ZAHVALA IN SOŽALJE Pokojni gospe Ireni Čeh, se kot župnija zahvaljujemo za dolgoletno opravljanje službe organistke, pa tudi za vse njene molitve in dobra dela. Gospodarja življenja prosimo naj ji podeli večni mir in pokoj, vsem njenim najbližjim pa voščimo iskreno sožalje in prosimo Boga, da jih potolaži z vstajenjskim upanjem.
  • V soboto, 8. 6. bosta sklenila sveti zakon Sabina Toplak iz Orehka in David Bizjak iz Zagona. V pripravi na pomembno odločitev v življenju ju priporočamo v molitev.
  • V času od 18. 6., do 24. 6. bo župnik odsoten. Nadomešča ga g. vikar.
  • V soboto, bo 55. SLOVENSKO NARODNO ROMANJE BOLNIKOV, INVALIDOV IN STAREJŠIH NA BREZJE. Vabljeni, da romate na Brezje in da romanje omogočite svojim bolnim in ostarelim sorodnikom.
  • Prihodnjo nedeljo, 25. 6., ob 16h bo v Mirnu DIAKONSKO POSVEČENJE. V diakona bo posvečen gospod Mel Kovic. Vabljeni smo k molitvi za bodočega diakona in za nove duhovniške poklice.
  • Prihodnjo nedeljo, 25. 6., na dan državnosti bo OPASILO V GORENJAH. Vabljeni.