Oznanila: 7. VELIKONOČNA NEDELJA, 21. maj 2023

Š

† Oskar Živec

Studeno †† Katja Šantelj in Stanko Grželj

v čast sv. Duhu za birmance

††† Ostanek in Žužek

Marjeta Kasijska, red.

Zalog †† Frančiška in Maks Gorup in Katja Ipavec

†† Fani in Slavko Kogej

Servul (Socerb) Tržaški, muč.

Gorenje ††† Mrhar in † Franc Jurca

† Cvetka Ošo

Marija, Pomočnica kristjanov

Gorenje ††† Korenč, Poljšak, Verbič in  za zdravje, G19

†† Franc in Kristina Jenček

Beda Častitljivi, c. učitelj.

Gorenje za zdravje

† Stanislav Šantelj

Filip Neri, duhovnik

Talita Kum za zdravje v čast Brezjanski Mariji

† Marija Plesničar

Alojzij Grozde, mučenec

Poroka Matic Šver in Urška Savić in sv. krst

† Ivan Grandič

††† Mici, Janez in Alojz Hostnik, (starši 1.r.)

BINKOŠTI

PRVO SVETO OBHAJILO

V STUDENEM

† Ana Toma

† Vanja Bratec

Studeno za žive in rajne obeh župnij

Postojnska jama za žive in rajne

• BINKOŠTNA DEVETDNEVNICA Včeraj smo zaključili birmansko devetdnevnico – sedaj pa nadaljujemo binkoštno devetdnevnico do binkošti. Še naprej kličimo Svetega Duha v naše življenje in odločitve.
  • ŠMARNICE ZA OTROKE bodo vsak dan ob 18h v cerkvi v Postojni. In ob 20.15 po ZOOMU. Starše naprošamo za pomoč pri vodenju šmarnic. Šmarnice za odrasle med večerno sveto mašo.
  • VEROUK bo ta teden za vse razrede po urniku razen za prvoobhajancev v Studenem, ki imajo pripravo na prvo sveto obhajilo. Počasi zaključujmo z veroukom. Veroučenci oddajo veroučne zvezke v pregled katehetom. Starši preglejte zvezke otrok ali so naredili domače naloge. V začetku junija bomo imeli zaključne veroučne maše.
  • † Metoda Studnička bo v torek, 23. 5., ob 15h v Postojni.
  • VAJE ZA PRVO SVETO OBHAJILO bodo v Studenem ta teden v torek, sredo in četrtek v ob 19h.
  • PRVA SVETA SPOVED bo v Studenem v petek, 26. 5., ob 16h
  • POROKA IN KRST bosta v soboto, 27. 5., ob 11h. Sveti zakon bosta sklenila Matic Šver in Urška Savić iz Jamske ceste 3, ob tem bosta krstila tudi hčerko Lili. Čestitamo.
  • VAJE ZA MINISTRANTE bodo v soboto, 27. 5. ob 16h.
  • MAŠA V POSTOJNSKI JAMI bo na binkošti, 28. 5. Ob 18.30 bo odhod v jamo. Zbiranje vsaj 15 minut prej.
  • GARDALAND V kolikor bo dovolj prijav bomo za naše birmance in za tudi za vse ostale, ki želijo iti organizirali izlet v Gardaland v torek, 13. junija. Odhod ob 5.30, vračamo se pozno zvečer. Cena vstopnice in prevoza je 60€ na osebo. Poravnamo ob prijavi. Prijave zbiramo v župnijski pisarni do zasedbe mest oziroma do 8. junija.
  • ZAHVALA Škofu Juriju, tajniku Blažu, vsem sodelujočim v pripravi in izvedbi praznovanja birme. Naj vas Bog obdari z darovi Svetega Duha.