Oznanila: Jezusov krst - 8. januar 2023

† Olga Zafran

Hadrijan, opat

† Josip Job

za zdravje in mir v svetu

jan.

Gregor Niški, škof in c.u.

††† Sojer

††† Simčič, Gorenje 7

Pavlin Oglejski II., škof

† Marija Čeč

Strmca † Franc Vidrih, 10. obletnica smrti,

Tatjana, mučenka

za srečen porod

Gorenje † Davorin Matičič, Gorenje 15

Hilarij, škof in c.u.

Talita Kum za spreobrnjenje (Tereza Grosman)

† Tatjana in Milena Spetič

Odon (Oton), prior

††† Alojz in Silva in starši Lampe in Milka Boc

Absalom, koprski škof

††† Milharčič

Studeno ††† starši, bratje in sestre Širca

za Božji blagoslov

POSTOJNA

• V nedeljo, 8. 1., ob 19. uri ste vabljeni na BOŽIČNI KONCERT SVETIH TREH KRALJEV DAR, ki bo v cerkvi sv. Štefana. Nastopila bo vokalna skupina Kresnik z venčkom božičnih pesmi.
  • Od 9. januarja naprej bomo imeli v Postojni delavniško mašo od ponedeljka do petka v župnijski dvorani, ki jo bomo spremenili v kapelo. Tako bomo nekaj privarčevali pri ogrevanju cerkve.
  • Z rednim VEROUKOM bomo začeli v ponedeljek, 9. januarja.
  • Vsem otrokom in veroučencem, ki ste sodelovali v adventni akciji, se iskreno zahvaljujemo. Kdor še ni prinesel svojega daru, ga lahko prinesete v župnišče ali k verouku v tem tednu.
  • V soboto, 14. 1. 2023, od 9. ure dalje bo v Škofijski gimnaziji Vipava škofijsko srečanje tajnikov ŽPS. Vabljeni tajniki in člani tajništva ŽPS obeh župnij.
  • BOŽIČNICA 2023 - IN NA ZEMLJI MIR LJUDEM Prihodnjo nedeljo bo ob 16. uri v župniji Postojna božičnica dekanijskih pevskih zborov. Vse prisrčno vabimo k poslušanju, obenem prosimo tudi za pomoč pri pripravi pogostitve, kdor je pripravljen pomagati naj sporoči v župnišče do srede. Obenem se za nedeljo priporočamo tudi za kakšen pladenj domačega peciva ali drugih dobrot. Že v naprej hvala za vašo pomoč.

STUDENO

• ZAHVALA VSEM KOLEDNIKOM ŽUPNIJE STUDENO, ki so od božiča do svetih treh kraljev delili trikraljevski blagoslov po naših domovih in ob tem zbrali trikraljevski dar v višini 755€ za naše slovenske misijonarje. (Studeno 260, Strmca in Lohača 270€, Bukovje 170€ in Gorenje 55€). Iskrena hvala in pohvala.
  • SREČANJE ŽUPNIJSKE KARITAS STUDENO bo v sredo, 11. 1., ob 19. uri v župnišču v Studenem.