Božič - 25. december 2022

BOŽIČ

Gospodovo rojstvo,

zapovedan praznik

za vse novorojene v prihodnjem letu

Studeno † Ana Zloselj

+++ Antonija, Janez in Marija Kranjc

Studeno ++ Ida in Jože Japelj, Studeno 61a

+ Darko Matičič

• V ponedeljek, 26. 12. praznujemo praznik župnijskega zavetnika sv. Štefana. Jutranja maša bo ob 10h, glavna slovesna maša pa bo zvečer ob 18h, ko bo vodil somaševanje dr. Primož Krečič, stolni župnik.
  • V torek, 27. 12. bomo na praznik sv. Janeza, evangelista. Pri maši bomo blagoslovili vino.
  • V sredo, 28. 12., bo praznik nedolžnih otrok. Molimo za vse, ki niso dočakali rojstva.
  • V sredo, 28. 12., ob 13h bo pogreb Vojke Doles iz Zagona 22. Naj počiva v miru.
  • V petek, 30. 12. praznujemo praznik Svete Družine. V petek bo sveta maša tudi v Domu upokojencev Postojna bo 10.30 in v Talita Kum ob 11h.
  • Zaradi bolezni župnika je obisk ostarelih pred božičem odpadel, obhajilo bo župnik ostarelim prinesli za prvi petek v novem letu.
  • Vabimo vas, da blagoslovite dom tudi na zadnji dan leta in predvečer praznika Gospodovega razglašenja.
  • Zahvaljujem se vsem, ki ste sodelovali v pripravi letošnjega praznovanja božiča. Bog povrni čisto vsem. (Pevcem vseh starosti, glasbenikom, pritrkovalcem, skavtom, molivcem adventne verige, krasilcem, jasličarjem, ministrantom, mežnarjem, otrokom v božični osemdnevnici, vsem sodelujočim v božičnici, bralcem božje besede, vsem, ki ste/še boste skrbeli za postrežbo pred cerkvijo in tudi vsem, ki sem jih pozabil omeniti).
  • Hvala vsem, ki ste včeraj ali danes darovali svoj dar pri ofru za župnijo. Bog povrni.
  • Priporočamo vam tudi ogled jaslic v cerkvi v Zalogu in pri Nagodetu v Velikem Otoku. Več o tem v župnijskem glasilu Med nami.
  • Vabljeni tudi na božični koncert Svetih treh kraljev dar, ki bo 8. 1., ob 19h v cerkvi sv. Štefana.
  • Blagoslovljen božič in veliko zdravja, poguma in optimizma v prihajajočem letu 2023