Oznanila: 4. adventna nedelja - 18. december 2022

† Slavko Jelič

† Martina Bole

dec.

Vincencij Romano, duh. (B8)

† Tomaž Kalčič in Jože Turk

Studeno † Milojka Mozetič, Studeno 62

Peter Kanizij, duh. (B8)

†† Anton in Stanislava Zorman

Studeno za zdravje

dec.

Frančiška K. Cabrini, red. ust. (B8)

† Stanislav Šantelj

Gorenje ††† Peter Magajna in Damjana in Matjaž Ilek, Gorenje 8

Janez Kancij, duh. (B8)

† Silva Knafelc

Talita Kum za spreobrnjenje

Adam in Eva, sveti večer

††† Nejc Gulja in Edvin in starši Nemec

Studeno za zdravje

BOŽIČ

Gospodovo rojstvo,

zapovedan praznik

za vse novorojene v prihodnjem letu

Studeno † Ana Zloselj

††† Jožefa, Anton, Veronika in Jožef Lenarčič

Studeno za družine

v čast Svetemu Duhu za materinstvo Ane

• VSTOPAMO V ČETRTI ADVENTNI TEDEN, teden klicanja Kralja, ki prihaja, božične osemdnevnice in adventne svete spovedi. Povabljeni smo, da nadaljujemo z adventnimi spodbudami prvih treh tednov in postanem angeli, ki vabimo na skupno praznovanje božiča.
  • VEROUK bo v tem tednu za prvo triado po urniku, za ostale razrede bo v času verouka priprava na spoved in sveta spoved. Priprava bo v veroučilnici, spoved v cerkvi v spovednici. V Studenem bo spoved veroučencev v mali veroučilnici v sredo in četrtek.
  • DELAVNICA MOLITVE IN ŽIVLJENJA bo v torek, 20. 12., ob 18.45.
  • BIBLIČNA SKUPINA bo v sredo, 21. 12., ob 18.45.
  • LUČ MIRU bodo skavti delili vsak dan do vključno petka, po sveti maši pri vhodu pod župnijskimi stopnicami.
  • SVETA SPOVED ODRASLIH, od ponedeljka do četrtka, od 9h do 11h in od 17h do 18h. Prinesite ohišja za sveče, če jih imate še doma.
  • OBISK BOLNIKOV v petek, 23. 12. dopoldne ali popoldne. V Majlontu v četrtek, 22. 12., dopoldne. Od 11h bo maša v Talita Kum.
  • VEČERNA MAŠA NA SVETI VEČER bo v obeh župnijah ob 18h. Vabljene družine z majhnimi otroki.
  • BOŽIČNICA Na sveti večer, 24. 12., ob 23.30, pred polnočnico, nas bo kvartet družine Volk popeljal v skrivnost in praznovanje Jezusovega rojstva. Povabljeni, da pridete pravočasno na božičnico.
  • pri večernih mašah na sveti večer, polnočnico in na božič.
  • BLAGOSLOV DOMA Kdor želi v adventnem in božičnem času obisk duhovnika na domu, naj ga/ju osebno povabi. Oba duhovnika se iz srca zahvaljujeva vsem družinam in posameznikom, ki ste nama darovali biro. Bog povrni.
  • NAMENITEV DELA DOHODNINE Zahvaljujemo se vsem, ki ste lani namenili del dohodnine župniji Postojna (prejeti dar 186,93€) in župniji Studeno (prejeti dar 3,31€). Obrazec za namenitev dohodnine je spletni strani župnije Postojna.
  • ADVENTNA SPOVED ODRASLIH v Studenem, v nedeljo, 18. 12., od 16h dalje v župnijski cerkvi. Maše med tednom bodo v zimskem času v Studenem v župnišču.
  • SREČANJE KOLEDNIKOV Vse, ki sodelujete pri koledovanju v župniji Studeno vabimo k srečanju kolednikov (sv. treh kraljev) v župnišče v Studeno v torek, 20. 12., ob 18.45, po maši. Dogovorili se bomo o poteku koledovanja od 26. 12. do 6. 1. 2023 ter si razdelili prejeli gradivo in nalepke.