Oznanila: 3. adventna nedelja - 11. december 2022

††† Ivan Vlah in v zahvalo

† Lucijan Berginc

nov.

Janez od Križa, duh. in c. u.

†† Marija in Ivan Živic

Gorenje †† Jože in Zofija in † Frančiška Jurca

dec.

Marija Krizina Bojanc in tov.

†† Marija Mija in Adolf Stegel

Studeno v zahvalo za uslišane prošnje

Adelajda, kraljica (B8)

††† Milavec

Talita Kum ††† Marjan, Janez in Franc Bizjak

Vivijana, opatinja (B8)

Maša romarjev iz župnije sv. Andreja iz Vidama

†† Ivana in Jožef Bizjak

††† Franc, Antonija in Ivan Simončič

4. ADVENTNA NEDELJA

Vunibald, opat (B8)

††† Ana, Emil Kompara in Ivana Črnigoj

Studeno †† Ivanka in Franc Čehovin, Studeno 2

†† Marija in Anton Česnik in † Jožko

• VSTOPAMO V TRETJI ADVENTNI TEDEN, teden veselja. Poleg vsakodnevne molitve ob adventnem koledarju in dobrih delih, bomo v tretjem tednu prinašali veselje drug drugemu.
  • VEROUK bo za vse razrede po urniku.
  • DELAVNICA MOLITVE IN ŽIVLJENJA bo v torek, 13. 12., ob 18.45.
  • BOŽIČNA OSEMDNVENICA se začne v petek, 16. 12. Razpored sodelovanja veroučencev v osemdnevnici je objavljen v župnijskem listu Med nami. Otroci bodo zbirali slamice za Jezusa in skupaj z Jožefom in Marijo romali v Betlehem.
  • TRETJI ADVENTI VEČER bo v petek, 16. 12., ob 19. uri. Z nami bo dr. Gabriel Kvačič, moralni teolog. Spregovoril nam bo o ideologiji spola v slovenskem prostoru ter o vplivu LGBTQIA+ miselnosti na otroke in mladostnike. Še prav posebej povabljeni starši veroučencev.
  • LUČ MIRU V soboto, 17. 12. bo v postojnsko župnijo prispela Luč miru iz Betlehema, ki letos k nam prihaja z geslom Vstani in sveti. V Postojni bodo skavti delili luč po vseh mašah do petka, 23. 12. V Studenem bodo skavti delili plamen prihodnjo nedeljo, 18. 12., po maši ob 10. uri.
  • Prihodnja 4. ADVENTNA NEDELJA, je kvatrna nedelja, nabirka pri maši bo namenjena za potrebe škofije. Pri maši ob 10. uri bo pel družinski zbor. Med sveto mašo bo prejela krst Nailah Beširević. Pri mašah bomo blagoslovili kadilo, oglje in vodo za blagoslov doma na svete tri večere.
  • Prihodnjo nedeljo se začne ADVENTNA SPOVED ODRASLIH Ob 17. uri v Postojni, (g. Škvarč in g. Koren) in ob 16. uri v Studenem (g. Vincencij Lapajne  in g. Niko Štrancar). Razpored spovedi je objavljen v oznanilih.
  • BLAGOSLOV DOMA Kdor želi v adventnem in božičnem času obisk duhovnika na domu, naj ga/ju osebno povabi. Oba duhovnika se iz srca zahvaljujeva vsem družinam in posameznikom, ki ste nama darovali biro. Bog povrni.
  • VABIMO vas na izobraževalno srečanje, ki ga bo Spominčica – Alzheimer Slovenija, slovensko združenje za pomoč pri demenci imelo v ponedeljek, 12. 12., ob 17. uri v Zdravstvenem domu Postojna. Vabljeni vsi, osebe z demenco, svojci in drugi oskrbovalci oseb z demenco, ter vsi, ki vas zanima problematika demence.