Oznanila: 29. nedelja med letom - 16. oktober 2022

in redovnica

†† Dragica in Jožef Kolenc

Studeno †† starši Podboj, Studeno 32a

za telesno in duševno zdravje

17. okt.

Ignacij Antiohijski, škof, muč.

††† Marjanca, Konči in Erik Lovko

††† Jožefa, Anton, Veronika in Jožef Lenarčič

Studeno v zahvalo za uslišane prošnje, Studeno 32a

Brezje † Davorin Petrov in † Julija Dujmovič

• ISKRENO SE ZAHVALJUJEMO ZBOROVODKINJI KATARINI GERŽINA, ki je od oktobra 2019 do sedaj vodila župnijski pevski zbor. Hvaležni smo ji za ves trud, ki ga je darovala za lepa nedeljska bogoslužja v težkih koronskih časih. Na pobudo zborovodje Katarine in v soglasju z ŽPS bo vodenje župnijskega pevskega zbora ponovno prevzela zborovodkinja Živa Volk. Živi in vsem pevcem želimo dobro sodelovanje in se veselimo lepega petja pri bogoslužju tudi v naprej.
  • VEROUK bo ta teden za vse razrede po urniku.
  • DELAVNICA MOLITVE IN ŽIVLJENJA bo v torek, 18. 10., po maši.
  • BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v sredo, 19. 10. po maši.
  • Prihodnjo nedeljo, 23. 10. bo MISIJONSKA NEDELJA. Nabirke pri maši bodo za potrebe misijonov. V Postojni bo obenem ob 10. uri tudi veroučna maša. Sodelujejo birmanci in birmanke, ki se nam bodo predstavili skupaj z botri. Pri maši poje družinski zbor. Prihodnjo nedeljo v župniji Postojna ne bo večerne maše, ker romamo na Brezje. Odhod avtobusa za Brezje bo z avtobusne postaje v Postojni ob 13.30. Cena prevoza je 13 €, plačamo na avtobusu. Možnost prijave še danes. Še nekaj prostih mest.
  • Naša rajna: Po zasluženo nebeško plačilo je odšla gospa Vida Stegel, Mali Otok 22. Pogreb z mašo bo v sredo, 19. 10., ob 15. uri v Malem Otoku.
  • OKTOBER JE MESEC ROŽNEGA VENCA. Še naprej radi molimo rožni venec v cerkvi in doma.
  • Danes v nedeljo, 16. 10. bodo prejeli sveti krst: Ivo Mijatović, Razdrto 3, iz župnije Hrenovice, v Studenem pa bosta sv. krst prejela Urban in Lovrenc Ucin, Studeno 44a. Staršem, botrom in krščencem želimo rast v veri.
  • BIRMANCI IN BIRMANKE bodo imeli v Trnju duhovni vikend od petka, 4. 11. do nedelje, 6. 11.

ŽUPNIJA STUDENO

• Iščemo skupino ali prostovoljce, ki bodo letos postavili jaslice v župnijski cerkvi v Studenem. O pripravljenosti obvestite župnika do konca oktobra.
  • Vabimo na romanje moških v soboto, 19. 11. 2022. Več o tem si preberite v tiskanih oznanilih.