Oznanila: 19. nedelja med letom - 7. avgust 2022

Strmca ††† Rudolf in Jenček, Strmca 3

† Peter Šabec

avg.

Dominik, duhovnik in ust.

† Janez Bizjak

za zdravje

Terezija B. od Križa - Edith Stein

Lovrenc, diakon, mučenec

†† Stanislava in Anton Zorman

† Franc Pfajfar

11. avg.

Klara (Jasna), dev. in redovnica

za zdravje

Belsko †† starši in † Rajko Simčič, Belsko 12

12. avg.

Ivana Šantalska, vdova in red.

za duhovne poklice, molitvena skupina

† Lovrenc Brezic

13. avg.

Poncijan, papež in Hipolit, duh.

† Ivana Črnigoj

†† Jela in Peter Stjepanovič in †† Vinko in Slavko

14. avg.

Maksimilijan Kolbe, duh. in muč.

†† starši Derenčin in Škvor

v zahvalo za talente otrok

Lovrenc †† Stana in Marjan Bizjak

• URADNE URE: Za naročilo maš in druge potrebe sta duhovnika na razpolago vsak dan po sveti maši.
  • PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED vsak dan pol ure pred sveto mašo. Sporočite duhovniku, da želite spoved. Če ni dovolj časa pred mašo, lahko zaprosite duhovnika za spoved tudi po sveti maši.
  • MOLITEV ROŽNEGA VENCA je v cerkvi vsak dan pol ure pred sveto mašo. Izkoristimo to lepo skupno priložnost in se pridružimo molitvi za župnijo, duhovne poklice, in za vse naše potrebe.
  • V TEM TEDNU GODUJEJO sv. Dominik, ustanovitelj dominikancev, sv. Terezija Benedikta od Križa, mistikinja in sozavetnica Evrope, sv. Lovrenc, diakon in mučenec, ki mu je posvečena cerkev na Lovrencu, Klara ustanoviteljica klaris in Maksimiljan Kolbe, duhovnik in mučenec, ki je umrl v taborišču v Auschwitzu.
  • OKLICI V soboto, 20. 8. bosta v župniji Postojna sklenila sveti zakon Tina Leskovec in Tine Bajc iz Volaričeve ulice 44. Ženinu in nevesti iskreno čestitamo.
  • Na omarici za tisk vzemite novo število župnijskega oznanila Med nami.

STUDENO: Še enkrat iskrena zahvala vsem sodelujočim pri praznovanju sv. Jakoba, župnijskega zavetnika in zahvalni maši župnika ob srebrnem jubileju. Bog povrni za vse vaše darove. Pri ofru za cerkev smo zbrali 930€.

• Zahvala tudi vsem, ki ste/boste sodelovali pri slovesnosti Marije Snežne v Strmci in prihodnjo nedeljo na Lovrencu. V primeru lepega vremena bo maša na Lovrencu pred cerkvijo.
  • Sodelujmo in širimo božje kraljestvo, ki nam ga je zaupal Bog Oče po svojem Sinu in v Svetem Duhu.