Oznanila: 18. nedelja med letom - 31. julij 2022

Objavljeno: 30. 07. 2022

OZNANILA ZA ŽUPNIJO POSTOJNA in STUDENO

jul.

Ignacij Lojolski, duhovnik in ustanovitelj jezuitov

† Danilo Škovr

† Nejc Gulja

Studeno ††† Ana, Jakob in Frančiška Milavec, S12

1. avg.

Alfonz M. Ligvorij, škof in c.u.

† Janez Filipič in sorodniki

† Oskar Živec

Strmca ††† Rudolf in Jenček, Strmca 3

† Peter Šabec

• URADNE URE: Uradnih ur v župnišču do 15. avgusta ne bo. Za naročilo maš in druge potrebe bo duhovnik na razpolago vsak dan po sveti maši.
  • KRIŠTOFOVA NEDELJA IN AKCIJA MIVA: Hvala vsem za vaš dar za Mivo. Zbrali smo darove v Postojni 2.230,48€ in v Studenem 474,52€.
  • V torek, 2. avg. lahko prejmemo porcijunkulski popolni odpustek, če opravimo sveto spoved, se udeležimo svete maše, prejmemo obhajilo in zmolimo veroizpoved in oče naš po namen sv. očeta. V ta namen bomo v ponedeljek in torek pol ure pred mašo na razpolago za sveto spoved v obeh župnijah.
  • Zaobljubljeni dan v Slavini v čast Mariji Snežni. Letos se spominjajo 500 letnice turškega vpada, ki se je zgodil na cvetno nedeljo leta 1522, ko so Turki vdrli v cerkev in ubili župnika in nekaj vernikov. Svete maše bodo v Slavini ob 7.30, ob 10h in ob 18h. Mašo ob 10h vodi postojnski dekan, mašo ob 18h pa biseromašnik prelat Rafko Valenčič. Vabljeni. Sveti maši bosta ob 19h tudi v Postojni in v Strmci.
  • Bolnike in ostarele bomo ta teden obiskali na prvo soboto, 6. 8. dopoldne v obeh župnijah.
  • Prihodnjo nedeljo, 7. 8. bo v župniji Studeno sveta maša ob 10. uri v Strmci, v čast Mariji snežni.
  • Iskrena zahvala vsem, ki ste sodelovali v pripravi in izvedbi praznovanja in pogostitve po maši v čast župnijskega zavetnika sv. Jakoba, ter ob zahvalni maši za srebrni jubilej g. župnika. Bog povrni vsem.
  • Potrudimo se, da bomo z darovi zemeljskega življenja množili darove za večno življenje.