Oznanila: 16. nedelja med letom - 17. julij 2022

† Janez Ulaga in sorodniki

Studeno † Boris Uršič

18. jul.

Elij iz Koštabone, diakon, muč.

† Darko Kolenc

po namenu

19. jul.

Arsenij Veliki, puščavnik

† Slavko Jelić

† Dragica Čeč

20. jul.

Apolinarij, škof in muč.

† Danica Jerina

† Vida Žigon

21. jul.

Lovrenc iz Brindisija, duh. in c.u.

†† Milka in Stane Smerdu

† Franc Pfajfar

22. jul.

Marija Magdalena, spokornica

†† Ivan in Marija Sanabor in † Ivan Maver

† Gabrijela Sivec

23. jul.

Brigita Švedska, red. in soz. EU

† Stanislav Verbič

† Anton Katern in ††† starši

jul.

KRIŠTOFOVA NEDELJA

Sv. Krištof

† Žan Nadoh in ††† Milharčič

Studeno †† Ana in Anton Križman, Studeno 12

†† Ida in Jože in †† starši Milavec

• Uradnih ur v župnišču do 15. avgusta ne bo. Za naročilo maš in druge potrebe bo duhovnik na razpolago vsak dan po sveti maši.
  • Prihodnjo nedeljo, 24. 7. bomo na god sv. Krištofa praznovali Krištofovo nedeljo. Ob koncu maše bomo blagoslovili avtomobile, voznike in nalepke, ob tem bo tudi priložnost, da darujete za srečno prevožene kilometre v zato pripravljen nabiralnik. Darove bomo namenili slovenskim misijonarjem in misijonarkam za nakup potrebnih prevoznih sredstev. Za vaš dar se vam misijonarji iskreno zahvaljujejo.
  • Prihodnjo nedeljo bo prejela sveti krst Doris Barukčić. Staršem in botroma želimo, da bi ji dajali zgled v veri in v življenju po krstnih obljubah.
  • Župnik Jožef je ta teden na dopustu. V primeru, da potrebujete duhovnika, pokličite vikarja Tilna.
  • Vsem želimo blagoslovljen teden. Posnemajmo zgled Marije iz današnjega evangelija, ki si je izbrala boljši del, ko si je vzela čas, da je bila z Jezusom in premišljevala njegove besede.
  • Molimo tudi za prihodnjega škofa. Molitev je sestavil škof Jurij. Ti, Gospod, si naš Pastir! Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše. Ti poznaš srca vseh in Ti že veš, kdo bo prihodnji pastir naše škofije. Pomagaj nam, da bomo našli tistega, ki bo hodil pred nami in nam kazal pot, ki bo hodil za nami in pobiral utrujene, ki bo hodil med nami in nas vabil k spreobrnjenju. Dobri Pastir, usliši našo prošnjo. Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.