Oznanila: 14. nedelja med letom - 3. julij 2022

za zdravje Janeza

Medžugorje, v čast Svetemu Duhu

6. jul.

Marija Goretti, dev. in muč.

† Janez Cestnik in †† starši Gerželj

7. jul.

Anton Zaccaria, duh. in red. ust.

† Vera Bizjak in †† Stanko in Vida Žigon

8. jul.

Kilijan, škof in muč.

† Lucijan Berginc

††† Počkar

Medžugorje † Ana Jurca

9. jul.

Kitajski mučenci

za duhovne poklice v dekaniji

†† Marija in Franc Pavlovčič

jul.

Amalija, redovnica

†† Emilija in Stanislav Novak

† Frančiška Čeč

Studeno †† Ana in Anton Zlosel, Studeno 12

- Iskrena zahvala g. vikarju in voditeljema oratorija Meti Rebec in Gregorju Turku, ter celotni ekipi animatorjev za dobro izpeljan oratorij. Hvala vsem za vaš trud po zgledu sv. Ignacija in njegovega gesla »Vse za večjo Božjo slavo.« Obogateli smo za številne nahrbtnike, hlače, majice, brisače, steklenice za vodo. Če kdo pogreša te stvari doma, jih lahko pride iskat. Predvideno je bilo, da se odnesejo domov.

- Svete maše bodo ta teden samo v Postojni. Župnik odhaja za teden na duhovne vaje v Međugorje.

- Oznanjamo oklic za poroko, ki jo bosta sklenila Jan Babić in Neja Marentič v petek, 22. 7. v Svetvinčenatu v Istri.

- Danes, v nedeljo, 3. 7., bo v župniji Postojna prejel sveti krst Gal Širca, Zagon 37. Novokrščencu želimo, da bi rastel v veri ob zgledu staršev in botrov.

- Sodelujmo v akciji Slovenske Karitas Otroci nas potrebujejo. Več na plakatu in zgibanki ob vhodu v cerkev.

- Iskrena zahvala tudi vsem vernikom, vam bratje in sestre, ki ste sodelovali v pripravi in izvedbi slovesnosti zahvalne srebrne maše ob 25. letnici duhovništva župnike Jožefa Korena. Hvala za lepo okrašeno cerkev, za lepo petje, pritrkavanje, za prelepo novo albo. Da bi jo nosil vsaj do zlate maše. Hvala za vaše dobrote, skratka hvala za vse. Zapisani ste v mojem srcu in danes sem dvigal svojo molitev k Bogu za vas. Vse vas izročam Bogu, Božji Materi Mariji in zavetniku sv. Štefanu. Naj pride na vas Božji blagoslov in naj vam Bog povrne z večnimi darovi.

- Ne pozabimo, Jezus nas pošilja, da ponesemo radostno vest evangelija v vsako mesto in kraj tega sveta. Zato živimo v veselju, da smo kristjani in hvalimo se s križem našega Gospoda Jezusa Kristusa, ki je bil križan za nas, da nas je odkupil smrti in nam pridobil nebesa. Veselimo se, da so naša imena zapisana v nebesih.

- Iskrena zahvala za darove ob pogrebu Jožefa Širca, Studeno 97, za župnijo Studeno v vrednosti 655€.