Prijavnica na oratorij 2022

ORATORIJ   POSTOJNA

27.6.1.7.2022

»ZA BOŽJO SLAVO«

Prijavnica v wordu (klikni tukaj)

Prijavnica v pdf (klikni tukaj)

Prijavnico lahko dobite tudi natisnjeno v župnijski cerkvi sv. Štefana v Postojni.

Prosimo, da izpolnjeno prijavnico, (po možnosti v zaprti kuverti) skupaj s prispevkom, oddate voditeljema oratorija ali pa gospodu župniku Jožefu ali vikarju Tilnu najkasneje do  nedelje, 12. junija.

ORATORIJSKA ZGODBA

Sveti Ignacij Lojolski, rojen v Španiji je bil nekoč jezuit in kasneje je postal tudi svetnik. Sprva je bil vojak in bil v bitki poškodovan, med okrevanjem, pa se je spreobrnil. Po vzoru pravih vitezov se je nato odločil svoje orožje posvetiti Jezusu Kristusu in sprejeti nase Kristusov križ. Sveti Ignacij je bil izbran za letošnjo oratorijsko zgodbo prav zato, ker letos od njegovega spreobrnjenja mineva 500 let.

PROGRAM ORATORIJA

Od ponedeljka do petka:

7:00 ~ jutranje varstvo
8:45 ~ skupno zbiranje
9:00 ~ začetek Oratorija
9:15 ~ molitev + zgodba
9:45 ~ kateheze
10:45 ~ delavnice
12:00 ~ malica
12:30 ~ odmor
13:45 ~ velika igra
15:30 ~ zaključek, obvestila, molitev
16:00 ~ odhod domov

V petek bomo zaključili s sveto mašo ob 16:00.

DRAGI OTROCI!

Dragi otroci, vabimo vas, da se nam pridružite v objemu petja, iger, veselja, delavnic … No, tudi molitev ne sme manjkati, pa še kaj. Skratka, vabimo vas, da pridete na ORATORIJ.

POTREBNO JE VEDETI:

Letošnji oratorij bo trajal od ponedeljka, 27. junija, do petka, 1. julija 2022. Oratorij se bo zaključil v petek s sveto mašo ob 16.00, h kateri ste lepo vabljeni tudi starši.

Oratorija se lahko udeležijo otroci, stari od 5 do 11 let.

Otroci morajo na oratoriju spoštovati pravila, ki jih postavijo animatorji. S pravili bodo seznanjeni prvi  dan Oratorija. V primeru neizpolnjevanja le-teh oz. motečega vedenja bomo o tem obvestili starše.

ORATORIJ V ČASU KORONAVIRUSA:

• redno spremljamo navodila in priporočila in v skladu z njimi bomo tudi izvedli letošnji oratorij,
  • pridržujemo si pravico, da oratorij odpovemo, če se situacija nenadoma poslabša,
  • udeležba na Oratoriju je na lastno odgovornost.

Pomoč s strani občine:

Projekt, ki ga organizira Župnija Postojna, je bil sofinanciran s strani občine Postojna.

DRAGI STARŠI

Zahvaljujemo se vam, ker  nam boste v letošnjem letu v času Oratorija zaupali svoje otroke. Zanje bo skrbelo okrog 30 mladih, energije polnih animatorjev. Vaše otroke bo prišel  pogledat in jim kaj lepega povedat tudi gospod župnik.  Skupaj se bomo potrudili, da bomo s  svojim   navdušenjem vašim otrokom polepšali počitniške dni.

Priporočen prostovoljni prispevek za enega otroka iz družine znaša 20 €, za dva otroka 30 €, za tri ali štiri otroke iz družine pa je priporočen prostovoljni prispevek 40 €. Denar bomo porabili za nakup materiala, ki ga potrebujemo za izvedbo Oratorija, in za hrano za vse udeležence.

Za vsa morebitna vprašanja sva vam voditelja oratorija na voljo na:

Gregor Turk - 041 893 427

Meta Rebec - 030 349 626