Oznanila: 6. velikonočna nedelja - 21. maj 2022

Nedelja turizma

POSTOJNA - PRVO SV. OBHAJILO

po namenu

za prvoobhajance in njihove družine

Studeno †† Jože in Matija Simčič in ††† Simčič in Vilhar

za zdravje Grandič

23. maj

Servul (Socerb) Tržaški, muč.

†††  Tomažič

†† Andrej in Marija Kobal

24. maj

Marija Pomočnica kristjanov

v zahvalo za srečen zakon

Zalog †† Frančiška in Maks Gorup, Zalog 58

25. maj

Beda Častitljivi, duh. in c.u.

†† Tomaž in Nada Hrobat

Nedelja sredstev

družbenega obveščanja

za mir v Ukrajini in po svetu v priprošnjo Materi Božji

Studeno za žive in rajne v obeh župnijah

†† Nejc Bizjak in Jan Turk

• Hvala vsem, ki ste sodelovali v pripravi slovesnosti prvega svetega obhajila. Zlasti hvala staršem, ki ste sodelovali pri učenju, šmarnicah, okrasitvi, organizaciji, petju. Hvala tudi vsem pevcem.
  • Še naprej vabimo otroke in starše k šmarnicam za otroke vsak dan ob 18. uri v cerkev.
  • bo po urniku za vse razrede. 9. razred je z veroukom že zaključil. Starši poglejte otrokov veroučni zvezek preden ga odda v pregled katehetu/katehistinji ali je naredil vse predvidene domače naloge. Žalostno je, če otrok odda prazen zvezek ali s površno narejenimi nalogami.
  • PROŠNJI DNEVI V ponedeljek, torek in sredo so prošnji dnevi za dobro vreme in dobro letino pred Vnebohodom. V Postojni, Zalogu in v Belskem kje bodo maše bomo imeli procesijo z litanijami vseh svetnikov kot uvod v mašo.
  • V četrtek je SLOVESNI PRAZNIK GOSPODOVEGA VNEBOHODA. Sveti maši bosta ob 10. uri in zvečer ob 19. uri.
  • Prihodnjo nedeljo bo v Postojni večerna sveta maša ob 18. uri. Ob 19. uri SLAVNOSTNI KONCERT OB 100-LETNICI ROJSTVA MSGR. VLADIMIRJA PIRIHA, DUHOVNIKA IN GLASBENIKA. Prosimo za pomoč pri pogostitvi. Priporočamo se za sladke in vse ostale dobrote in prigrizke. Prinesete jih lahko v veroučne prostore že k jutranjim mašam. Ob priliki koncerta bomo izdali tudi lep in bogat zbornik o msgr. Vladimirju Pirihu. Priporočeni dar za zbornik je vsaj 10€.
  • Oratorij za otroke bo potekal od 27. 6. do 1. 7. Prijave se zbirajo od nedelje dalje. Prijavnica bo objavljena na spletni strani župnije Postojna.

S T U D E N O

• SVETE MAŠE V sredo, 25. 5., ob 18. uri bo prošnji dan v Belskem s prošnjo za lepo vreme in dobro letino. V četrtek, 26. 5., ob 18. uri zapovedan praznik Gospodovega vnebohoda in prihodnjo nedeljo, 22. 5., ob 10. uri.
  • po urniku, prvoobhajanci imajo v četrtek, 26. 5., pogovor z župnikom pred prvim svetim obhajilom. Slovesnost svete spovedi bo v petek, 3. 6., ob 16. uri. Obhajilo bodo prejeli na binkošti, 5. 6., ob 10. uri. Pri maši pojejo otroci.
  • V Studenem so šmarnice za otroke po Zoomu, vsak dan ob 20.30. Šmarnice za odrasle so v Gorenjah ob 19. uri.