Oznanila: 4. adventna nedelja - 19. december 2021

+++ Čehovin

+ Aljoša Mijović

dec.

Peter Kanizij, duh. in c.u.

v dober namen

+ Patricija Šulin

dec.

Frančiška K. Cabrini, red. ust.

++ Ivana in Alojz Črnigoj

Studeno ++ starša in Jože Podboj, Studeno 32

Janez Kancij, duhovnik

za zdravje vseh

Studeno + Jože in Matija Simčič in +++ Simčič

Adam in Eva

SVETI VEČER

++ Nejc in Edvin Gulja in ++ starši Nemec

Studeno za zdravje in mir

na čast Svetemu Duhu za Ano

Studeno za žive in rajne obeh župnij

BOŽIČ - GOSPODOVO ROJSTVO

+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

za vse verne v obeh župnijah

Studeno ++ Ana in Anton Zlosel, Studeno 12

+++ Zakrajšek

26.  dec.

SVETA DRUŽINA

SVETI ŠTEFAN

Dan samostojnosti in enotnosti

Š

+ Alojz Blažek

Studeno +++ sorodniki Jurca, Gorenje 15

+ Jožef in +++ Dolenc

++ Franc in Milka Stegel

• Od nedelje, 19. 12. naprej bo predbožična sveta spoved. V Studenem od 16. ure. V Postojni od 17. ure in med sveto mašo. Od ponedeljka, 20. 12. do četrtka, 23. 12. bo v Postojni spoved dopoldne od 9. ure do 11. ure in od 17. ure do svete maše ob 18. uri.
  • Verouk bodo imeli samo prvi trije razredi in to na daljavo. Ostali razredi imajo sveto spoved po urniku, ki je objavljen v župnijskem glasilu Med nami. Praviloma ob uri verouka.
  • Do četrtka bodo skavti delili plamen miru za betlehemsko lučko po vsaki sveti maši v Postojni.
  • Po maši lahko v zakristiji dobite tudi oglje in kadilo za blagoslov doma na svete tri večere. Priporočen dar za komplet 3 tablet oglja in kadila je 2€.
  • Zahvaljujemo se vam za vaš dar pri maši za potrebe škofije, kot tudi za letni dar duhovnikoma.
  • Do četrtka vabljeni vsak večer k božični devetdnevnici.
  • V petek, 24. 12., dopoldne bomo obiskali bolne in ostarele po domovih. Če še kdo želi prejeti sv. obhajilo ali spoved na domu v petek, naj to sporoči župniku ali vikarju.
  • V petek, 24. 12., ob 15. uri bomo blagoslovili jaslice v Zalogu. Urnik ogleda je objavljen v glasilu Med nami.
  • Maša na sveti večer, 24. 12., ob 18. uri je namenjena predvsem družinam z majhnimi otroki do 12. leta starosti. Prosimo, da date tem družinam prednost. Ostali ste povabljeni k polnočnici. Pol ure pred polnočjo bo v cerkvi lepa božičnica, ki jo pripravlja družina Volk s sodelavci.
  • Maše na božič in na god sv. Štefana, ki je letos tudi nedelja sv. Družine, bodo ob 8h, 10h in 18h. Na god svetega Štefana bo pri večerni maši vodil somaševanje gospod škof Jurij Bizjak. Lepo vabljeni.
  • Pri vseh mašah na sveti na sveti večer, na božič in v Postojni tudi na sv. Štefana bo ofer za potrebe župnije.
  • Za obisk svete maše je potrebno PCT potrdilo. Ohranjajmo razdaljo med mehurčki, kolikor se da. Hitri antingenski test lahko opravite v prazničnih dneh v Hotelu Kras. Možnost testiranja bo tudi v petek, 24. 12., od 18h do 20h, na božič, 24. 12., od 7.30 do 10.30 in na praznik sv. Štefana, 26. 12., od 13h do 15h.
  • Prosimo za prostovoljce, ki bi preverjali PCT ob vstopu v cerkev, kot tudi za prostovoljce, ki bi pripravili kuhanček in čaj po polnočnici.
  • Vsem želimo lepo pripravo in blagoslovljen praznik Jezusovega rojstva. Naj se uresniči voščilo letošnje poslanice ob betlehemski lučki miru. »Človek ne jezi se«, ampak uporabi lepe besede, kot so hvala, prosim, oprosti, rad te imam, itd. Naj nas Novorojeni obdari z novimi močmi, potrebnim zdravjem in pripravljenostjo, da bomo postajali občestvo bratov in sester, ki so pripravljeni služiti skupnosti ter pogumno in ponosno živeti poslanstvo kristjana v današnjem svetu.