Oznanila: 3. adventna nedelja - 12. december 2021

+ Ivan Vlah in v zahvalo

+ Lucijan Berginc

dec.

Janez od Križa, duh in c.u.

++ Marija in Ivan Živic

+ sestra Marica Rebula

dec.

Antonija, Krizina in drinske muč.

+++ Marija, Toni in Tamara Rebec

+ Zvonka Česnik, 8. dan

+ Eva Vadnjal

Adelajda, kraljica

++ Katarina in Kristina Ipavec

Studeno + Silvana Širca in starši Podboj, Studeno 32

dec.

Janez de Matha, red. ust.

+ Jožefa Valenčič, 8. dan

+ Marija Kralj

+ Stanislav Verbič

18. dec.

Vunibald, opat

+ Riharda, Terezija in Vilibald Širca

+ Marija Širca, 30. dan

Studeno +++ Širca, Studeno 53

19.  dec.

4. ADVENTNA NEDELJA

Urban V., papež

++ Andrej in Katarina Rebec

++ Tamara in Olga Debevec

Studeno ++ Ida in Jože Japelj, Studeno 61a

+ Slavko Jelić, 30. dan

• Danes je nedelja GAUDETE, nedelja veselja, kajti Gospodov prihod je vse bližje in naša pot do njega je vse bolj pripravljena in to je razlog za veselje.
  • VEROUK bo ta teden potekal v dogovoru s kateheistinjami ali v župnišču ali na daljavo.
  • BIBLIČNA SKUPINA ima srečanje v sredo, 15. 12., ob 18.45, to je po maši.
  • V četrtek, 16. 12. začenjamo božično devetdnevnico. Otroci, ki bodo prihajali k devetdnevnici, bodo vsak dan dobili pastirčka za jaslice. Prav tako bomo zbirali tudi slamice za Jezusove jaslice.
  • Prihodnjo 4. adventno nedeljo bo DRUŽINSKA SVETA MAŠA, ob 10. uri. Pojejo družine in otroci. V tem tednu otroci pripravijo za adventno drevo kvadrat z zahvalami Bogu. Učimo se biti hvaležni.
  • Priložnost za sveto spoved vsak večer pol ure pred mašo. V petek, 17. 12., ob 19. uri bo spoved za mlade.
  • V soboto, 18. 12., ob 18. uri bo pri maši sprejem betlehemske lučke miru ob sodelovanju skavtov.
  • Na 4. adventno nedeljo bomo blagoslovili oglje in kadilo za blagoslov doma na svete tri večere. Pri deseti maši sodeluje družinski zbor in veroučenci. Pri vseh mašah bodo skavtje prebrali poslanico miru, po mašah pa bodo delili betlehemsko luč.
  • Prihodnjo nedeljo je kvatrna nedelja. Dar pri maši gre za potrebe škofije. Začeli bomo tudi s predbožično spovedjo. Urnik spovedovanja je objavljen v oznanilu Med nami.
  • Ostala oznanila si preberite v novem župnijskem glasilu Med nami. Nov je tudi seznam bralcev na oglasni deski.
  • Oba duhovnika se zahvaljujem vsem, ki ste se naju tudi letos spomnili s svojim letnim darom – biro. Res iskrena zahvala.
  • Naj bo tretji adventni teden poln milosti in notranjega veselja.