12. nedelja med letom - 20. junij 2021

+ Alojz Črnigoj

++ Alojzija in Jože Dolenc

jun.

Janez Fisher in Tomaž More, m.

+ Ivana Bremec, obletna

+ Alojz Smerdu

Jožef Cafasso, redovnik

++ Vinko in Viktorija Albreht

Studeno + Ana Zlosel, Gorenje 15

Rojstvo Janeza Krstnika - kres

za zdravje

Studeno ++ starši Čok, Studeno 40

DAN DRŽAVNOSTI - d. p.

za zdravje

+ Franc in ++ starši Mulec

Jožefmarija Escriva. u. Opus Dei

j

+ Nada Vičič

Belsko +++ Ivan, Marija in Ivanka Gerželj, Belsko 41

Ema (Hema) Krška, kneginja

++ Lea in Karmen Dujc

Studeno ++ Anton in Ana Križman

+ Tatjana in Milena Spetič

• Pogoji za obisk svete maše v cerkvi ostajajo isti. Postojna do 50 družin, Studeno do 20 družin.
  • Do 24. junija obhajamo devetdnevnico za domovino. Še naprej smo povabljeni k molitvi za domovino po družinah in v cerkvi. Od ponedeljka, 21. 6., od 18. ure, do torka, 22. 6. do 18. ure se pridružimo pobudi 24 ur posta in molitve za domovino.
  • Danes bomo na koncu svete maše blagoslovili tudi našo slovensko zastavo.
  • Do četrtka, 24. junija, je še čas za prijavo otrok na oratorij, ki bo potekal od 28. junija do 3. julija. Prijavnice so na mizici za tiskovine kot tudi na spletni strani.
  • Danes, v nedeljo, 20. junija, ob 11. 30 bo prejel sveti krst Filip Lenček.
  • V torek, 22. junija, ob 19.45, bo po maši SREČANJE ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA ŽUPNIJE POSTOJNA. Pogovorili se bomo o izboru novih članov ŽPS, o farnem dnevu, o srečanju tajnikov župnijskih pastoralnih svetov.
  • V sredo, 23. junija, ob 19.45 bo SREČANJE ŽUPNIJSKEGA SVETA ŽUPNIJE STUDENO. Dogovoriti se moramo glede praznovanja župnijskega zavetnika sv. Jakoba, ko nas bo obiskal škof Jurij ob sklepu vizitacije in o izpeljavi izbora novih članov ŽPS in ŽGS.
  • V petek, 25. junija praznujemo dan državnosti, ob 30-letnici samostojne države bodimo Bogu hvaležni za dar lastne države na tem prečudovitem koščku sveta. Bodimo državotvorni in ponosni, da smo Slovenci. Kot kristjani pa smo še posebej poklicani, da v našo družbo širimo vrednote evangelija.
  • V soboto, 26. junija. 2021, bosta v župniji Postojna sklenila sveti zakon Luka Bubnič in Bojana Hreščak.
  • Ne pozabimo, da je Jezus vedno z nami v čolnu življenja in da lahko umiri vse naše viharje, če mu bomo verjeli in če ga bomo klicali na pomoč. Po 30 letih bi bil že čas, da umirimo viharje, ki nas po nepotrebnem premetavajo.