Oznanila: 11. nedelja med letom - 13. junij 2021

OZNANILA ZA ŽUPNIJI POSTOJNA IN STUDENO

[Oznanila v pdf obliki.]

jun.

Anton Padovanski, red. ust.

STARA VAS, shod

+ Stano Dolenc

STUDENO +++ Širca, Studeno 53

STARA VAS v čast sv. Antonu Padovanskemu

Valerij in Rufin, mučenca

+ Mara Pečnik

++ Ana in +++ Cankar

Vid, mučenec

++ Julka in Jože Petkovšek

+ Martina Bole

Beno iz Meissna, škof

+++ prijatelji, ki so umrli lani

+ Miha, +++ Benčan in Žitko

Rajner, samotar

Zalog + Katja Ipavec

++ Peter in Ana Grželj

Gregor Janez Barbarigo, škof

+ Pavel Bizjak

+ Metka Bratoš

Nazarij, prvi koprski škof

++ starši Žulič

+ Alojz Milavec (maša v Studenem delitev spričeval)

Adalbert, škof

++ Danilo in Vili Škvor

Studeno ++ Marija in Romana Milavec

+ Joža Baraga, obletna

• Pogoji za obisk svete maše ostajajo isti. V Postojni se lahko udeleži maše do 50 družin, v Studenem do 20 družin. Potrebna je maska, razkuževanje rok ob vstopu in varnostna razdalja 1.5m. Prijava na mašo ni potrebna.
  • Večerna sveta maša bo v nedeljo, 13. 6. na podružnici sv. Antona v Stari vasi ob 16. uri. V župnijski cerkvi zato ob 19. uri ta dan ne bo svete maše.
  • V nedeljo, 13. 6., ob 11.30 bomo v župnijski cerkvi v Postojni podelili sveti krst Lani Rendulić.
  • V sredo, 16. 6. bomo začeli devetdnevnico za domovino ob 30 letnici samostojne Slovenije. Ta dan bo maša ob 18. uri tudi v Zalogu.
  • Prihodnjo nedeljo, 20. 6., ob 10. uri bomo imeli mašo za domovino in blagoslov slovenske zastave. Kdor želi lahko prinese k blagoslovu tudi svojo slovensko zastavo.
  • ORATORIJ 2021 bo v župniji Postojna potekal od 28. 6. do 3. 7. 2021, od 9. do 16. ure. Letos bomo na oratoriju spoznali blaženega Carla Acutisa, mladeniča iz Milana. Prijavnica za oratorij bo objavljena na župnijski spletni strani.
  • V soboto, 26. 6. 2021 bosta v župniji Postojna sklenila sveti zakon Luka Bubnič in Bojana Hreščak, stanujoča na naslovu Kidričevo naselje 20, Postojna.
  • Ob nedeljah bodo vrata pod župnijskimi stopnicami odklenjena za uporabo WC. Prav tako je WC tudi v zakristiji. Zato ni potrebe, da bi potrebo opravljali okoli cerkve ali za župnijsko garažo.
  • Naredimo, kar smo dolžni storiti, Bog pa naj blagoslavlja naše delo in daje potrebno rast.